Vyzkoušejte si aplikaci, která dokáže roztřídit a spustit jakoukoliv hru ze starších konzolí

openemu

Kdo vyrůstal na starších herních konzolích jako Atari, Gameboy nebo SNES si pravděpodobně pamatuje tu nostalgii, kdy poprvé po dlouhých letech některou z her spustil na jednom z emulátorů a naplno si jí vychutnal i na počítači nebo mobilu. Jedinou nepraktickou věcí byla omezená podpora připojitelných gamepadů k ovládání místo klávesnice a možná i nutnost hledání emulátoru zvlášť pro každou konzoli.

OpenEmu, projekt, který vyšel na Vánoce s novou verzí kombinuje snad všechny známé starší herní konzole dohromady a v přehledné desktopové aplikaci zobrazuje knihovnu stažených her, které lze rovnou spustit. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, jaký emulátor stáhnout nebo jak ho nastavit – vše je už hotovo předem, stačí tak hru spustit, připojit případně ovladač a hrát.

kingdom-1

Přečtěte si takéOčekávané české RPG Kingdom Come: Deliverance od tvůrců Mafie brzy zamíří do betaverze!

Ke hraní lze využít vlastní nadefinované klávesy nebo připojený externí ovladač, včetně originálních gamepadů z Xboxu nebo Playstationu. Aplikace je k dispozici jako open-source – to pro ty, kteří si budou chtít s jejími funkcemi trochu pohrát a třeba je i vylepšit.

Screen Shot 2015-12-30 at 01.21.49
Screen Shot 2015-12-30 at 01.21.58