Xiaomi jde po vzoru Facebooku a vrhá se do módních doplňků. Láká na chytré brýle s pokročilým displejem

xiaomi

Foto: Xiaomi

Brýle svým vzhledem vycházejí vstříc širokému spektru uživatelů

0Zobrazit komentáře

Je tomu pár dní, co Facebook představil své vlastní chytré brýle, které vyvinul spolu se značkou Ray-Ban. Jak se ovšem zdá, nebyl jedinou firmou, která na této technologii v posledních letech pracovala. Své brýle představilo také Xiaomi, na rozdíl od modelu od společnosti Marka Zuckerberga si ale na ně ještě nějaký ten pátek počkáme. Pokud vůbec vzniknou.

Zatímco brýle pod názvem Ray-Ban Stories již znají svou cenu a také trhy, na kterých budou nabízeny, v případě novinky od čínského Xiaomi je zatím k dispozici pouze vizuální koncept. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o poměrně zajímavý produkt s potenciálem najít svou cílovou skupinu zákazníků.

Brýle nesou jednoduché jméno Xiaomi Smart Glasses a také relativně konvenční design. Co ovšem příliš jednoduché není, je technika, kterou mají být tyto brýle vybaveny. Nabízet by měly displej MicroLED, který na rozdíl od verze OLED přináší vyšší hustotu pixelů a lepší odolnost v kombinaci s jednodušší strukturou.

Xiaomi uvádí, že by měl zvládnout i funkce rozšířené reality, díky kterým se před uživatelem může objevit nový svět – takový, který je doplněný o virtuální prvky. Jeho jedinou nevýhodou je ale poměrně vysoká cena, kvůli které nelze očekávat masové nasazení technologie MicroLED do široké plejády produktových řad.

1xiaomi

Xiaomi oznámilo vlastní chytré brýle. Prozatím se však jedná o koncept

Rozměry displeje by měly být 2,4 × 2,02 milimetru, přičemž má nabízet jas dostatečný na to, aby dokázal uživateli zprostředkovat informace i na přímém slunci. Ty budou mít nejrůznější charakter, ať už se jedná o textové zprávy, notifikace, informace o hovoru, navigaci, pořizování fotek, nebo překlad textu v reálném čase.

Z toho vyplývá, že brýle bude možné spárovat s telefonem a některé jeho funkce tak mít přímo před nosem, tedy lépe řečeno na nose. Produkt je ale koncipován i tak, aby jej bylo možné využívat jako samostatné zařízení pracující s operačním systémem Android. Zde si dokonce Xiaomi dovolilo přidat poznámku, že by brýle mohly v některých případech telefon i nahradit.

Uvnitř zařízení se nachází prozatím blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor, modul pro Wi-Fi, Bluetooth, baterie a pětimegapixelový fotoaparát. I s touto výbavou je hmotnost zařízení pouhých jednapadesát gramů, tudíž je uživatel na nose skoro ani neucítí. Zatím se ale nenajde nikdo z běžné veřejnosti, kdo by tuto skutečnost mohl potvrdit.

Xiaomi v dohledné době neplánuje začít tuto technologii dodávat na trh a není jisté ani to, zda brýle skutečně existují. Pochybnostem nahrává ono rychlé představení novinky krátce po Facebooku. Přesto brýle z fotek působí relativně věrohodným dojmem a minimálně napovídají, že Xiaomi chce v budoucnu dodávat své produkty i na trh s gadgety pro rozšířenou realitu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym