Youtuber Casey Neistat otevírá coworkingový prostor pro umělce. Spolupracuje i s Willem Smithem

caseysmith2
0Zobrazit komentáře

Oblíbený youtuber Casey Neistat, jenž se proslavil zejména svými pravidelnými vlogy, se kterými po necelých dvou letech každodenního natáčení skončil, nebo prodejem svého startupu Beme za 25 milionů dolarů, se pouští do nového projektu. Tím je tak trochu netradiční startup 368, který má být částečně coworkingem, sloužícím pro nejrůznější, převážně filmové tvůrce, a znovu také pravidelným denním vlogem.

Vlog, který započal před několika týdny, postupně provádí diváky budováním nového prostoru v New Yorku, inspirovaném kreativním prostorem Andyho Warhola, a odhaluje podrobnosti ohledně spolupráce s umělci. Ostatně na první vypsanou pozici ve startupu se přihlásilo přes 8 tisíc lidí a Neistat zahájil spolupráci s umělci jako Jake Paul nebo hercem a zpěvákem Willem Smithem.

Sám Neistat ovšem přiznává, že zatím přesně neví, co buduje za společnost – vše nechává volně plynout a rozhodne se až v průběhu. Jeho kanál mezitím dosáhl téměř 10 milionů odběratelů s více než 35 miliony zhlédnutí za měsíc a celkově více než 2,2 miliardami přehrání. Z kdysi trochu neohrabaného youtubera, který tvořil amatérské záběry ze svého běžného života, se tak stala celebrita, jež chce vrátit část ze svého úspěchu komunitě, pro kterou celý prostor na adrese 368 Broadway v New Yorku tvoří.

Will Smith je z iniciativy Neistata nadšen, což projevil i na svém Instagramu, kde se zmínil, že se s ním chtěl potkat roky a že nezbývá nic jiného, než se pustit do tvorby. Mnoho fanoušků v reakci na nové informace zmiňovalo, že se Neistat snaží pod „novou značku“ pouze schovat své denní vlogy, aby s nimi mohl pod záminkou pokračovat, jelikož mu přinášely nemalé příjmy.

Sám Casey na to ovšem odpovídá, že i když je startup stále v plenkách, chystá se hned několik velkých věcí.

Kromě prostoru a vlogů by totiž měl startup 368 fungovat i jako inkubátor, který poskytne novým umělcům, především na poli tvorby pro YouTube, zázemí, cenné rady a případně i finance k potřebnému rozběhu. Nebo také herní divize, jež souvisí s prvními pozicemi, na které startup nabíral lidi.

Další vývoj vypadá slibně

Will Smith by se chtěl do tvorby 368 zapojit v budoucnosti více, případně i napřímo finančně podporovat nové talenty, což byl jeho dlouhodobý cíl. Jen ho neměl příležitost naplno realizovat. Jedinou komplikací je vzdálenost, kterou mezi sebou oba tito tvůrci mají – Neistat totiž buduje startup v New Yorku a Smith žije trvale v Kalifornii, tedy na druhém pobřeží Spojených států. Možné budoucí rozšíření do dalších lokalit ovšem Neistat nevylučuje.

368

Část kreativního prostoru 368, který obsahuje i elektrická kola či multimediální místnost

Neistat určitě nemíří s novým projektem nízko. Ostatně budovu na adrese 368 Broadway, která je základem názvu jeho startupu a která sloužila shodou okolností i pro jeho bývalý startup Meme, celou odkoupil. K dispozici má tak třípatrový prostor, kde se nemusí zásadně limitovat hluk s ohledem na fakt, že tam již nesídlí žádné další firmy.

Foto: Reprofoto / YouTube

Diskuze (0)

Novinka

Anonym