Za přáteli do virtuální reality. DJ Deadmau5 za pár týdnů spustí online svět, ve kterém můžete zajít i na koncert

deadmau5

Foto: Deadmau5

V online světě Deadmau5 se můžete virtuálně potkávat s přáteli

0Zobrazit komentáře

Virtuální realita se pomalu ale jistě začíná prolínat s tou nevirtuální. Můžete ráno vstát a místo chození do práce se třeba připojit do virtuální kanceláře, se kterou nedávno přišel Facebook. A ani po ní nemusíte zpátky do reality. Kanadský DJ a hudební producent Deadmau5 přichází se světem, kde se můžete jen tak poflakovat, zajít na koncert nebo relaxovat u videoher.

Interpret známých hitů jako Arguru a Not Exactly se pro svůj nejnovější projekt rozhodl spojit se společností Manticore Games, která mimo jiné provozuje platformu Core. Na ní si mohou fanoušci videoher vytvářet své vlastní multiplayerové hry za pomoci velmi výkonného nástroje Unreal Engine. Svou virtuální realitu kanadský producent představil v rámci letošního herního festivalu Gamescom.

Celý projekt ponese jméno Oberhasli po známém švýcarském regionu a naplno začne fungovat 14. října. Odstartuje VR koncertem Deadmau5 a jeho dosud neprozrazených přátel. Pokud dostojí svým plánům, stane se Oberhasli místem, kde se budete moci sejít s přáteli, zajít na koncert nebo třeba hrát hry. Na rozdíl od živých koncertů, které neustále mění své datum, se tak má stát místem, kam se bude moci každý kdykoliv vrátit a poslechnout si jak „živou“ hudbu, tak i již uložené nahrávky.

„Vytvořit svět jako Oberhasli bylo mojí vizí již několik let. Velmi rychle jsem ale zjistil, jak náročné může být vytvořit nezapomenutelný zážitek pro více hráčů jen jako sólový vývojář. Na platformě Core se mi líbí, že každý může naskočit a vytvořit obsah bez ohledu na zkušenosti nebo zdroje. V minulosti jsme pár virtuálních koncertů viděli, ale po čase nadšení z nich opadlo,“ říká k projektu Deadmau5.

„Chci, aby se Oberhasli stalo přístavem pro metaverse (spojení fyzické, rozšířené a virtuální reality v online světě – pozn. red.) umělců. Pravidelně ho budeme vylepšovat a budeme samozřejmě držet krok s aktualitami z reálného světa,“ dodává hudebník, který před nedávnem své portfolio obohatil třeba o NFT.

Všechny předchozí pokusy o spojení hudebního průmyslu s virtuální realitou představovaly spíše jednorázové akce. Jejich akcelerátorem se stala primárně koronavirová pandemie, kvůli níž nemohla většina interpretů vystupovat. Například Travis Scott se objevil ve hře Fortnite a The Weeknd koncertoval na TikToku. No a jelikož obě akce zaznamenaly velký úspěch, dalo se čekat, že se na něj pokusí někdo navázat.

Deadmau5 chce ale posunout laťku ještě o něco víc a vytvořit projekt pro všechny staré i nové uživatele platformy Core. Spojení se společností Manticore Games přitom není vůbec náhodné – právě její zástupci mu pomáhali třeba s natáčením klipu k písni When The Summer Dies a po vzájemné spokojenosti umělec usoudil, že Core může sloužit širšímu publiku než jen hráčům.

A byť virtuální realita může stále být pro někoho kontroverzní záležitostí, skrývá takřka neomezené možnosti. Můžete se třeba přemístit doprostřed divadelního pódia, absolvovat virtuální výcvik jako v NASA a nebo se naučit španělsky s pomocí virtuální tabule.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym