Ze Škodovky do BMW a Rolls-Roycu a zase zpátky. Slovák Jozef Kabaň bude navrhovat nové vozy Volkswagen

Michal PtáčekMichal Ptáček

kaban

Foto: VW

Slovenský automobilový designér Jozef Kabaň se vrací do koncernu Volkswagen

0Zobrazit komentáře

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš je známé pravidlo, kterého se mnozí drží i v byznysovém světě. Přesto se najdou momenty, kdy má smysl ho porušit, zejména v okamžiku, kdy se naskytne nová, zajímavá příležitost. Přesně taková situace zřejmě potkala i známého slovenského automobilového designéra Jozefa Kabaně.

Jsou tomu sice teprve dva měsíce, co Kabaň překvapivě opustil po půl roce svůj post v luxusní automobilce Rolls-Royce spadající do německého koncernu BMW, ale nyní se mu již rýsuje další angažmá. Šestačtyřicetiletý designér se po krátké pauze vrátí do „domovského“ koncernu Volkswagen, a to na pozici šéfdesignéra značky Volkswagen, jak napsal německý list Automobilwoche.

Jozef Kabaň, který se kromě designérské štace v Rolls-Roycu a BMW proslavil především jakožto autor designu Škody Octavie, Kodiaq, Karoq nebo luxusního sporťáku Bugatti Veyron, bude ve své nové pozici působit přímo v sídle Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

volkswagen-id-3-5

Foto: Volkswagen

Jozef Kabaň se nově bude věnovat tvarům vozů Volkswagen

Na rozdíl od Škodovek, jejichž designu se věnoval dlouhých deset let, se však nyní Kabaň z wolfsburgské centrály zaměří přímo na modely Volkswagenu, mezi které patří Passat, Golf, Tiguan nebo Touareg.

Na nejvyšší designérské pozici vystřídá Klause Bischoffa, který se naopak přesune na pozici šéfdesignéra celého koncernu, kde nahradí Michaela Mauera. V nové pozici by se měl slovenský rodák představit už v lednu příštího roku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym