Na pražském Startup Festivalu se představí zástupci Airbnb, Uberu, Microsoftu nebo Googlu

Michal BenatzkyMichal Benatzky

0Zobrazit komentáře

Podnikatelský akcelerátor xPORT Vysoké školy ekonomické si naplánoval na 11. května 2016 ve svých prostorech v átriu Rajské budovy VŠE, dosud největší přehlídku startupů v Praze. Kromě začínajících firem se na akci nazvané Startup Festival představí také zástupci gigantů technologického světa. Konkrétně tak budou k vidění společnosti jako Microsoft, Google, Airbnb nebo Uber.

Bohatá však bude i nabídka domácích účinkujících. K vidění tak bude například veleúspěšný brněnský Skypicker, taxi platforma Liftago,  P2P platforma pro půjčky Zonky nebo startup zaměřený na výrobu poctivých vývarů, Konečně vývar. Startup festival bude kromě prezentace zajímavých nápadů veřejnosti sloužit také jako inspirace studentů zajímajících se o startupovou scénu, přičemž není vyloučeno, že některé firmy se budou poohlížet i po svých budoucích stážistech.

Co se přednášek a panelových diskuzí týče, těšit se můžeme na témata jako:

11.00h – Google, Microsoft, Proudly a be3D aneb práce ve startupu vs. korporát?

13.00h – Hithit, Credo Ventures, Fundlift, Atoto aneb jak na financování startupů?

15.00h – AirBnb, Skypicker, Zonky aneb příběhy úspěšných startupů

17.00h – UBER, Taxify, Liftago aneb nová éra v osobní dopravě?

sygic

Přečtěte si takéBrněnský cestovatelský startup Tripomatic se mění na Sygic TravelBrněnský cestovatelský startup Tripomatic se mění na Sygic Travel

Kromě akcelerátoru Vysoké školy ekonomické zaštiťují akci také další organizace, které se o začínající firmy starají. Pod festivalem je tak kromě xPORTu podepsáno například také coworkingové centrum ImpactHub, investiční fond J&T Ventures nebo soutěž Nápad roku.

„Startup Festival je jedinečnou akcí svého druhu. Chceme v xPORTu tvořit komunitu kolem startupů a vytvářet podnikatelské prostředí pro aktivní lidi. Při tom jsme si uvědomili, že právě něco jako festival pro startupy tady není a samotné nás to překvapilo.“ říká marketing manažer podnikatelského akcelerátoru xPORT Libor Uhlík.

Kromě prezentací vystavovatelů bude připraven také bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou mít možnost zúčastnit se tematicky zaměřených panelových diskuzí, školení, tréninků a přednášek zajímavých hostů, nebo rovnou konzultovat své záměry s odborníky v oblasti podnikatelských plánů, investic, práva, social business i jiných.

Snímek obrazovky 2016-05-08 v 10.47.17 Snímek obrazovky 2016-05-08 v 10.47.30