Online směnárna TransferWise se s novou investicí zařadila mezi miliardové startupy

transferwise

Takřka šest let fungování a start z jedné z nejzajímavějších metropolí pro startupy – z Londýna v Anglii, to je pozadí startupu TransferWise, který slouží k okamžitým online převodům měn a ušetření na poplatcích za převody peněz přímo v rámci bankovních institucí. Ten nyní získal další investici ve výši 26 milionů dolarů, tedy přes 629,5 milionů korun.

To ho s celkovou vybranou částkou 117 milionů dolarů a valuací 1,1 miliardy posunuje konečně na hranici tzv. „unicornů“, tedy startupů s vyšší než miliardovou hodnotou. Spoluzakladatelé Taavet Hinrikus a Kristo Kaarmann si nicméně s nějakou valuací nedělají starosti, je to pro ně podle vlastních slov pouze jakýsi postranní benefit a nevyjadřuje to takřka nic o tom, jak se firmě ve skutečnosti vede.

tesla

Přečtěte si takéTesla bude podle Elona Muska už brzy vyrábět milion elektroaut ročně

TransferWise nyní funguje se svými kancelářemi mimo UK i v USA a centru Evropy, kde celkově zaměstnává na 600 lidí, z nichž více než 500 funguje pouze v marketingovém týmu a v týmu zákaznické podpory, informuje TechCrunch.

V našich končinách na podobném principu funguje například nedávno spuštěný RoklenFX nebo původně polské Valuto.com. TransferWise lze ovšem z ČR využívat díky implementaci české měny taktéž, v případě firem pak jde proces automatizovat a dostat se na lepší směnný kurz začínající již na 0,5 % z transakce.