V Číně vyrobili první funkční prototyp autobusu, který jezdí nad zacpanými silnicemi

Michal BenatzkyMichal Benatzky

screen-shot-2016-08-02-at-6-20-00-pm
0Zobrazit komentáře

Ve stále ucpanějších čínských městech představuje hromadná doprava problém. Zejména autobusy totiž musí v nekonečných kolonách čekat spolu s auty. Čínští inženýři tak před nedávném přišli s velmi zajímavým řešením, jak hromadnou dopravu zefektivnit. Video s autobusem, který se elegantně vznášel nad ucpanými silnicemi ale působilo spíše jako představa ze vzdálené budoucnosti.

Opak je ovšem pravdou, protože první prototyp tohoto bizarního prostředku již v Číně spatřil světlo světa. Pravdou je, že první reálný exemplář je o poznání střídmější, než odvážná studie z videa. V podstatě se jedná o velmi široký autobus zaujímající dva jízdní pruhy, který se bude pohybovat po kolejích, či drážkách na stranách silnice. Díky vyvýšení celého stroje pak nemusí řidiče tohoto autobusu budoucnosti zajímat provoz pod sebou – osobní auta se totiž schovají pod ním.

kickass

Přečtěte si takéProvoz největšího serveru na nelegální sdílení dat je u konce. Jeho vlastník byl zadrženProvoz největšího serveru na nelegální sdílení dat je u konce. Jeho vlastník byl zadržen

Transit Elevated Bus (TEB), jak se nový dopravní prostředek jmenuje, už má za sebou také první testy. Ve městě Qinhuangdao se nejprve testovaly brzdy a spotřeba energie. TEB je 21 metrů dlouhý, 7,6 metrů široký a 4,8 metrů vysoký, díky čemuž pojme až tři stovky pasažérů. Maximální rychlost tohoto elektrického stroje by měla dosahovat až 64 kilometrů v hodině, píše TechCrunch.

Snímek obrazovky 2016-08-03 v 11.27.09

Diskuze (0)

Novinka

Anonym