Jan Barta a další z ePojisteni.cz zakládají nový investiční fond a hlásí dvě první investice

Jan Barta

0Zobrazit komentáře

Skupina NetBrokers Holding, kterou vedou tři spolumajitelé Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, a která pod sebou zastřešuje široké portfolio projektů, včetně ePojisteni.cz, se pouští do další etapy. Trio se totiž rozhodlo, že založí vlastní investiční fond, do kterého bude společně vkládat prostředky k investicím do dalších projektů mimo skupinu.

Během tří let by se měla proinvestovaná částka v aktivech fondu nazvaného Pale Fire Capital pohybovat na hranici jedné miliardy korun. Investice by pak měl, narozdíl od provozu NetBrokers Holdingu, vést převážně Honza Barta. S tím souvisí i vlastnická struktura, ve které Barta získá 49 %, Šenkypl 33 % a David Holý doplní necelou pětinou.

lidskasila

Přečtěte si takéÚklidový startup LidskaSila.cz získává 24 milionů korun od investiční firmy Ondřeje TomkaÚklidový startup LidskaSila.cz získává 24 milionů korun od investiční firmy Ondřeje Tomka

Pod fond byly zároveň převedeny stávající investiční podíly v bistru s vietnamskými bagetami Bahn-Mi-Ba, 160 tisíci topoly vysazenými pro zpracování biomasy, Extra Online Media provozující bulvár Extra.cz, Favi.cz, Semantic Visions nebo iForo a server Poptavej.cz. Pale Fire Capital navíc oznámil i dvě nové investice – konkrétně do videoprodukční společnosti Publishers.cz a do pracovního portálu JenPrace.cz od Coweo Technologies.

Momentálně tedy skupina ovládá prostředky v hodnotě přibližně 200 milionů korun – tento objem by se mohl ještě během letošního roku zdvojnásobit a do několika let se pak dostat na vytyčený cíl jedné miliardy. Barta tak může jen doufat, že se mu nepodaří nechtěně dostat do podobného projektu, jako bylo jeho nedávné fiasko s prodejem minerálů v centru Prahy.