Online platforma Artstaq pro obchod s uměním v reálném čase chce na Fundliftu vybrat 5 milionů

0Zobrazit komentáře

Na počátku června letošního roku jsme informovali o projektu ARTSTAQ, který vznikl v českých rukou a provozuje globální platformu pro obchodování s uměním v reálném čase Artex500. Ta se za několik měsíců posunula o několik kroků dále a v pozadí chystá další projekt na detailní obrazové rozpoznávání originality předmětů pomocí speciálního algoritmu a umělé inteligence.

Mimo to se navíc ARTSTAQ v rámci své globální expanze rozhodl i pro další kolo investic, které tentokrát zamíří na populární equity crowdfunding platformu Fundlift.cz, kde by se měla již tento čtvrtek objevit emise ve výši 5 milionů korun s tříletým konvertibilním certifikátem s 10% úrokovou sazbou.

mdteam

Přečtěte si takéČeský analytický startup MonkeyData získává další investici ve výši desítek milionů korunČeský analytický startup MonkeyData získává další investici ve výši desítek milionů korun

Platforma s uměním, kterou založil Roman Komárek a jako CEO vede Jozef Barta, mimo těchto peněz získala v březnu tohoto roku investici ve výši 250 tisíc dolarů od LRJ Capital – z té se momentálně financuje veškerý další vývoj a propagace.

artex500

Fundlift byl zatím v naplnění představ zájemců o investici velmi efektivní. V minulém týdnu se objevila emise projektu 3Doid, který funguje jako fotobanka pro 3D produktové fotografie se zaměřením na e-shopy, který vybral během necelých 3 dnů na 7 milionů korun. Nedávno pak například i akcelerátor StartupYard se 6,25 miliony korun nebo právě probíhající investiční příležitost do Favoritu, který po dnešku zakotvil na více než 6 milionech z cíle 10 milionů.