Google představil vyhledávání pomocí rozšířené reality a asistenta podobného Siri na iPhonu

googlepixel
0Zobrazit komentáře

Nejen virtuální, ale i rozšířená realita, zažívá v dnešní době boom – především proto, že dokáže v návaznosti na reálné objekty napojit cokoliv dalšího, respektive buď vyhledávat podobné věci, informace o nich, určit lokalitu, přesnou barvu nebo velikost a podobně. Přesně to si nyní připravil Google pro svoji aplikaci Google Assistant.

Ta je nově dostupná i na iPhonech a funguje stejným způsobem, jako Siri od Applu. Postačí říct pouze „Ok, Google“ a pak už se jen ptát nebo zadávat příkazy, vše je navíc pohodlně propojeno s dalšími aplikacemi Googlu. Samotná funkce Lens tak umí například namířením fotoaparátu na restauraci zobrazit název, hodnocení nebo možnost rezervace stolu na večer.

ARTNEWS

Přečtěte si takéČeský startup ARTSTAQ se objevil v nejprestižnějším art magazínu na světěČeský startup ARTSTAQ se objevil v nejprestižnějším art magazínu na světě

U květiny zase asistent rozpozná přesné zabarvení a druh květiny, případně nabídne nejbližší květinářství, kde lze takové kytky zakoupit. Podobnou funkci představil nedávno Samsung se svým Bixby nebo Pinterest, který se snaží o rozpoznání okolních objektů a jejich propojení s různými nápady na Pinterestu.

Google se bohužel nezmínil, kdy přesně bude funkce v Google Assistant dostupná, nicméně v budoucnu určitě dostane spoustu dalších funkcí, které budou napojeny především na podrobné vyhledávání, porovnávání nebo překlad cizojazyčných nápisů.