SoundCloud propouští 40 procent zaměstnanců a zavírá kanceláře v San Franciscu a Londýně

Michal PtáčekMichal Ptáček

sound
0Zobrazit komentáře

Populární hudební streamovací platforma SoundCloud je ve velkých problémech. Startup který v roce 2008 založila v Berlíně dvojice Alex Ljung a Eric Wahlforss je totiž nucen propustit 40 procent zaměstnanců (cca 173 lidí) a zavřít své stylové kanceláře v San Franciscu a Londýně, s tím, že si nyní ponechá pouze sídlo v Berlíně a New Yorku. Informaci oznámil přímo zakladatel a CEO Alex Ljung.

lubo1

Přečtěte si takéLubo Smid z STRV: Na českém trhu jsme se stali známými, je potřeba to zopakovat v USALubo Smid z STRV: Na českém trhu jsme se stali známými, je potřeba to zopakovat v USA

Hlavním důvodem jsou pak docházející peníze, kdy se SoundCloudu nedaří být ani po letech profitabilní a přetvořit neplatící uživatele na ty platící, jinými slovy řečeno, donutit je používat prémiovou verzi služby a platit přibližně 60 dolarů ročně. V roce 2015 tak například i díky tomuto faktu SoundCloud vykázal ztrátu ve výši 58,1 milionů dolarů, s tím, že ani od té doby se nic zásadního nezměnilo.

soundcloud

Nepříznivé situaci pak nenehrává ani fakt, že společnost už od investorů mezi kterými najdeme jména jako Universal, Sony nebo Warner Music získala na investicích celkem 193 milionů dolarů (cca 4,4 miliardy Kč) a nedávno si musela vzít půjčku ve výši dalších 70 milionů dolarů.

Zajímavé je, že ještě loni se přitom se spekulovalo o prodeji SoundCloudu, nejprve do roku Twitteru a následně do rukou hudebního giganta Spotify. Obě dvě firmy ale nakonec z akvizice vycouvaly.

alex

Zakladatel a CEO Alex Ljung

foto: SoundCloud PR