Uber prodává skupině investorů téměř 18% podíl za 8,5 miliardy dolarů

The Hamptons Lure Uber Top Drivers Amid NYC Slow Summer Weekends
0Zobrazit komentáře

Lepší budoucnost Uberu se pomalu stává skutečností. V průběhu týdne jsme psali o tom, že se Uber chystá zavřít svoji divizi na leasing vozidel, především kvůli minimalizaci nákladů a postupnému snižování ztrát. Před třemi měsíci pak padla první zmínka o tom, že by mohl do největšího přepravního startupu vstoupit japonský SoftBank, a to až s 10 miliardovou investicí výměnou za 22% podíl a v srpnu pak do čela Uberu usedl nový CEO.

A právě investice od SoftBanku je nyní oficiálně potvrzena. Japonský investiční gigant si od stávajících investorů a zaměstnanců odkoupí 15 % společnosti při valuaci 48 miliard dolarů, což je o téměř 30 % méně, než na kolik byl Uber ohodnocen ještě před několika měsíci. Další 2,5 až 3 procenta pak připadnou dalším společným investorům v čele s Dragoneer Investment Group.

winklevoss

Přečtěte si takéTímto komplexním způsobem chrání bratři Winklevossovi svůj miliardový majetek v BitcoinechTímto komplexním způsobem chrání bratři Winklevossovi svůj miliardový majetek v Bitcoinech

Mimo skvělých zpráv pro všechny stávající akcionáře získá Uber také finanční injekci ve výši 1,25 miliard dolarů, což by mělo dorovnat „poníženou“ valuaci po odkupu akcií. Obchod by se měl finálně uzavřít v průběhu příštího roku a vedení společnosti poté rozšíří 6 nových členů, kteří se přidají ke stávajícím 11, kde je také zakladatel a bývalý CEO Travis Kalanick, jenž stále v Uberu drží významný podíl.

khosrowshahi

Dara Khosrowshahi, současný CEO Uberu

Stávající CEO Dana Khosrowshahi věří, že vstup SoftBanku a dalších investorů do společnosti dokáže v dohledné době vyřešit mnoho klíčových problémů, včetně dalšího financování, takřka miliardových ztrát za každý kvartál a mimo jiné samozřejmě vybudování nové reputace služby mezi zákazníky, informuje server Financial Times.

Foto: Uber

Diskuze (0)

Novinka

Anonym