Český startup Mews, který nabízí chytrý systém pro hotely, získal investici přes 150 milionů korun

mewsfoundersInsider

Foto: Mews

Spoluzakladatelé Mews Richard Valtr a Matthijs Welle

0Zobrazit komentáře

Jeden z méně známých českých startupů, pražský Mews, který poskytuje hotelům systém pro kompletní správu rezervací, přihlašovaných hostů, jejich požadavků a také automatizuje nejrůznější úkoly, získává novou investici, která ho posouvá na více než miliardovou valuaci. Startupu, který založil Richard Valtr, k tomu pomohla investice ve výši 6 milionů eur (154,3 milionu korun).

V investičním kole Series A nejvíce peněz poskytl investiční fond Notion, následovaný fondy HenQ a Thayer Ventures. Peníze by měly být využity na další expanzi a také na vybudování několika nových kanceláří po světě. Svoji hlavní pobočku a vývoj má ovšem Mews stále v Praze, kde pracuje přes 60 zaměstnanců.

prusa

Přečtěte si takéVýrobce 3D tiskáren Josef Průša otevírá v Praze dílnu pro veřejnostVýrobce 3D tiskáren Josef Průša otevírá v Praze dílnu pro veřejnost

Na nápad k založení startupu přišel Richard Valtr při stavbě hotelu Emblem v Praze, do kterého chtěli v rámci jeho novodobého designu připojit chytrý systém, přes který se půjde přihlašovat a odhlašovat mimo recepci, objednat si jídlo z hotelové restaurace nebo spravovat aplikace třetích stran. Takřka jediné řešení před 6 lety, kdy startup vznikal, bylo Micros od společnosti Oracle.

mews

Oracle a jeho technické řešení bylo ovšem nejen drahé, ale zároveň ne úplně dostačující a zároveň značně limitující na úpravy na míru. A tak si Valtr řekl, že si udělá vše po svém. Platforma tak nyní umí kromě výše zmíněného přijímat platby od hostů řešit kompletní management hotelu a personál a především podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoliv jiná služba v případě zájmu se systémem od Mews propojit.

Počet uživatelů roste

Startup má mezi svojí klientelou aktuálně zhruba 350 různých ubytovacích zařízení, převážně hotelů a hostelů, ve kterých je kolem 43 tisíc postelí. Hotely za celý systém poté platí podle počtu pokojů, konkrétně 7,99 dolarů za základní plán, 13,99 dolarů za střední plán a 17,99 dolarů za ten nejvyšší, který v sobě má i telefonní podporu, neomezené integrace s aplikacemi třetích stran či vlastní API s podporou. Hostely poté platí podle počtu postelí v plánech od 2,49 dolarů za postel.

„Poslání Mews je pomoci hotelům a hostelům s automatizací jejich běžných operací tak, aby se mohli naplno soustředit na své hosty, což je to, o čem celý tenhle obor je. Chceme vytvořit hotelový systém, do kterého je možné propojit takřka jakoukoliv aplikaci a nástroj ze strany hosta nebo majitele zařízení.

Nová investice nám pomůže s agresivním plánem expanze a s bližším prostoupením na hotelový trh. Věřím, že si moderní hoteliér zaslouží mnohem více, než na co byl dosud zvyklý,“ dodává Richard Valtr, zakladatel startupu Mews.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym