Český fintech startup Twisto vstupuje do Polska. Chce tam letos získat až 50 tisíc zákazníků

Filip HouskaFilip Houska

Michal Smida_2

Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista

0Zobrazit komentáře

Česká peněžní služba Twisto, díky níž mohou uživatelé platit za zboží až s několikatýdenním odkladem, začíná s první expanzi. Jak bylo avizováno již v říjnu minulého roku spolu s investicemi ve výši 4 milionů eur od nizozemské ING Group a 1 milionu eur od rakouské pojišťovny UNIQA, prvním zahraničním trhem se stává Polsko. Na tamním trhu startup zakladatele a CEO Michala Šmídy zahajuje spolupráci s polskou bankou ING Bank Śląski.

Díky tomuto partnerství tak může Twisto spustit platební bránu pod názvem iMoje, která vedle tradiční možnosti platby kartou a převodem nabízí i unikátní způsob placení, s nimž přišlo právě pražské Twisto – objednání zboží a zaplacení až poté, co si jej zákazník vyzkouší a bude s ním spokojený, přičemž daný e-shop platbu získává rovnou od Twista. Zejména tato funkce by měla dle interních odhadů startupu přilákat ještě letos až 50 tisíc polských klientů.

Polsko, které je první ze seznamu evropských zemí, kam chce Twisto výhledově vstoupit, má být pro službu velmi zajímavý trh. Vzhledem k tomu, že v Polsku žije čtyřikrát více obyvatel než v Česku, množství transakcí na e-shopech má být až dvojnásobné.

twisto

„Věřím, že spojení zkušeností a postavení ING Bank Śląski na polském trhu s naší unikátní technologií, která z pohledu jednoduchosti a pohodlnosti pro zákazníka válcuje konkurenci, může rychle růst. V příštím roce chceme přinést na trh i účet Twisto s platebními náramky a snadnou platbou faktur a složenek pouhým přeposláním či vyfocením pod názvem Snap a dalšími vychytávkami, které spustíme na podzim v Česku,“ komentuje vstup do Polska Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

O třetinu více času ke splacení

Ač je princip Twista na polském trhu stejný, jisté rozdíly přeci jen existují. Tím nejzásadnějším je zvýšená splatnost daného zboží na 21 dní, přičemž v Česku je to pouze 14 dní. Důvodem pro delší splatnost má být existující konkurence v Polsku, která prodlouženou splatnost taktéž nabízí, nicméně tato skutečnost by působení polské mutace Twista neměla zásadně ovlivňovat.

080918_magicleap_mpcc

Přečtěte si takéMiliardový AR startup Magic Leap začíná prodávat svůj očekávaný headset. Cena překročí 2 000 dolarůMiliardový AR startup Magic Leap začíná prodávat svůj očekávaný headset. Cena překročí 2 000 dolarů

Vizí Šmídova startupu a ING Bank Śląski je zisk až 10 % polského online trhu do 5 let a zajištění integrace ve vyšších desítkách e-shopů (v Polsku aktuálně funguje okolo 27 tisíc e-shopů) do konce roku.

Twisto karta a náramek_1

Twisto nabízí i vlastní platební kartu a platební voděodolný náramek

Diskuze (0)

Novinka

Anonym