Jan Barta a spol. investují desítky milionů korun do českého analytického startupu Roivenue

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Podnikatelé Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý prostřednictvím svého fondu Pale Fire Capital hlasí investici do dalšího nadějného startupu – Roivenue, do kterého mají dle našich informací vložit až 55 milionů korun. Produkt z oblasti marketingu se tak připojí do portfolia vedle magazínu Extra.cz, realitního startupu Valuo.cz či Mobilního rozhlasu. Trio v minulosti proslulo zejména svým srovnávačem ePojisteni.cz.

Roivenue, které se prezentuje jako „Nejlepší kamarád marketingových ředitelů z e-commerce“, tvoří analytický nástroj pro efektivnější marketing a uvádí, že jeho klienti meziročně zvýší návratnost z investic (ROI) o 15 % a obrat o 30 %. Startup fakticky vytvořil učící se algoritmus, který vyhodnocuje na jednom místě veškeré marketingové kanály i přesto, že každý z nich využívá vlastní měření. Dokáže je porovnat mezi sebou a zhodnotit návratnost investic do každého z nich.

Mezi dosavadní klienty společnosti se řadí například AXA, Slevomat, Pandora nebo Notino. I díky nim meziročně firma pod vedením CEO Pavla Šímy vyrostla dvakrát v počtu členů týmu a o 430 % v obratu.

roivenuem

Firmy často umí optimalizovat jednotlivé kanály, chybí jim však pohled na celou cestu zákazníka, od imprese po konverzi, napříč kanály. Neumí dopočítat opravdovou návratnost marketingu – ROI,” říká CEO Roinvenue Šíma a dodává: “Díky machine learningu naše cloudová aplikace navrhuje, jak marketingový rozpočet efektivně přerozdělit, aby stejné investice přinášely vyšší zisky. Klienti jsou z Roivenue nadšení, umíme jim vydělat až 20x tolik, kolik za nás platí.

Tři roky firma rostla z vlastních finančních zdrojů, na plánované rozšíření do zahraniční však hledala investora. Tím se stalo právě Pale Fire Capital, díky němuž Roivenue může výměnou za minoritní podíl získat až 55 milionů korun. V prvním investičním kole se jedná o 15 milionů korun a zbylých 40 milionů je vázáno na obratové milníky společnosti.

jeff-bezos-amazon6

Přečtěte si takéAmazon se stal po Applu druhou americkou firmou, která překonala tržní hodnotu 1 bilionu dolarůAmazon se stal po Applu druhou americkou firmou, která překonala tržní hodnotu 1 bilionu dolarů

V internetovém byznyse se pohybuji bezmála dvacet let a vidím, že hlavní roli v dalším rozvoji e-commerce scény bude hrát schopnost analyzovat data a na jejich základě dělat rozhodnutí a automatizovat. Právě proto investujeme do Roivenue. Je to skvělý produkt na rychle rostoucím trhu a stojí za ním silný tým. Věříme, že se mezi velkými hráči stane v Česku rychle standardem a že má příležitost podobně uspět i na trzích západní Evropy,” komentuje investici Jan Barta, jeden z partnerů v Pale Fire Capital.

barta

Jan Barta

Expanze na západ

Letos se Roivenue vydá do Londýna, příští rok by pak mělo následovat Německo a Nizozemsko, kde chce růst stejně jako na středoevropském trhu. Jako takřka každý rychle rostoucí technologický startup však má problém s nedostatkem lidských sil a potřebuje jich přijmout desítky. Kromě vývojářů chce posílit také prodejní oddělení.