Miliardář Ondřej Fryc spouští nový investiční fond. Do startupů chce vložit až 1,3 miliardy korun

onfryc

Foto: Rekola

Zakladatel Reflex Capital a investor Ondřej Fryc

0Zobrazit komentáře

Český miliardář Ondřej Fryc, jenž stál u zrodu e-commerce skupiny Mall Group, kterou posléze úspěšně prodal, se v posledních letech naplno věnuje především investicím do startupů i již rozjetých firem. Až dosud investoval primárně prostřednictvím svého fondu Reflex Capital, mezi jehož poslední investice se řadí například český startup Productboard, Fruitisimo nebo Bushman. Deset milionů korun vložil také do e-commerce nástroje ShopSys nebo do startupu Spaceti společně s fondem Fast Forward.

Nyní se ovšem pod Reflex Capital uskupuje další investiční fond, který dostal název Reflex 2. První zmínka o něm padla již v první polovině roku, kdy měl před sebou plán s investicí až 80 milionů eur. V průběhu minulého týdne byl nicméně teprve registrován u ČNB mezi ostatní investory a investiční fondy. Reflex 2 by měl mít pro investice nejen do startupů nakonec od 30 do 50 milionů eur, v přepočtu tedy až 1,3 miliardy korun.

Celkově by měl dle serveru E15, kterému poskytl Fryc vyjádření, nový fond investovat do 20 až 25 různých firem. Kapitál do fondu navíc vkládají předem vybraní investoři, především pak stávající investiční partneři Reflex Capitalu, fond tak není otevřen „cizím“ investorům a ani je aktivně nehledá.

shopsysfr-2

Michal Mička, Petr Svoboda (ShopSys), Ondřej Fryc (Reflex Capital)

Relativně vysoký počet firem má zajistit správně diverzifikované portfolio. Vůbec první fond Ondřej Fryc zakládal se svým společníkem Josefem Chvojkou pod jménem Spread Capital, později se připojili další partneři. Díky limitaci partnerů v novém fondu bude mít každý z nich v rámci podílu na zisku minimálně deset procent.

Foto: Reflex Capital

Rubriku Startupy podporujíjt-retina