Tim Cook se sešel v Davosu s Andrejem Babišem. Českému premiérovi měl slíbit Apple Store v Praze

Michal PtáčekMichal Ptáček

cook-babis-m
0Zobrazit komentáře

Už dlouhá léta se na setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu pravidelně scházejí novináři, intelektuálové a špičky byznysu a politiky, kteří diskují o momentálních světových trendech a problémech. Tento ročník se však minimálně do pamětí českých pozorovatelů zapíše jednou specifickou věcí. Na konferenci se totiž setkal šéf americké společnosti Apple Tim Cook s českým premiérem Andrejem Babišem. Informoval o to sám Babiš na svém oficiálním facebookovém profilu.

Součástí jednání, kterého se měl zúčastnit ještě místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček a zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla, měla být dle Babiše diskuze o ekonomické situaci České republiky a Evropské unie a zároveň představení Česka jakožto moderní země budoucnosti.

cook-babis-1

Tim Cook a Andrej Babiš ve švýcarském Davosu

Vrcholem diskuze pak dle českého premiéra měla být nabídka na vybudování oficiálního Apple Storu v Praze, na kterou měl šéf Applu reagovat pozitivně, a dle Babiše byla údajně ještě na místě sestaven koordinační tým pro přípravu celého projektu.

Andrej Babiš konkrétně setkání na svém oficiálním Facebooku popsal slovy:

Právě jsem se setkal s jednou z nejvlivnějších osobností světového byznysu, Timem Cookem, šéfem Apple. Za českou stranu…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Čtvrtek 24. ledna 2019Na program v Davosu Babiš naváže zítra schůzkou se zástupkyní společnosti Visa Charlotte Hoggovou a dle informací Hospodářských novin také setkáním se zástupci čínské technologické firmy Huawei. Ta se v posledních týdnech stala jedním z hlavních témat českých médií a tuzemské politiky poté, co Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování, podle kterého produkty čínského giganta představují bezpečnostní hrozbu.