Nová generace herních konzolí je opět o něco blíže. Sony odhalilo logo PlayStationu 5, který vyjde letos

Michal PtáčekMichal Ptáček

ps5

Foto: Reprofoto Sony

Sony odhalilo logo nové herní konzole PlayStation 5

0Zobrazit komentáře

Už jen měsíce odpočítávají fanoušci her do odstartování dalšího herního svátku. Koncem roku totiž společnosti Sony a Microsoft uvedou na trh novou generací svých herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X. A zatímco druhá jmenovaná společnost už veřejnosti vizuální podobu svého nabušeného herního systému odhalila, Sony je v tomto směru prozatím velmi tajemné.

Na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES 2020 v Las Vegas tak Sony, respektive divize Sony Interactive Entertainment, která má právě zařízení PlayStation na starosti, poprvé odhalila alespoň oficiální logo konzole a zároveň definitivně potvrdila několik více, či méně známých technických parametrů.

Hráči se tak opravdu dočkají osmijádrového procesoru 3. generace Ryzen v kombinaci se speciální verzí grafické karty AMD Radeon Navi, podpory až 8K, 3D zvuku, adaptivních triggerů u herních ovladačů nebo nového SSD disku, který zásadně zrychlí načítání her. K dispozici bude i Ultra HD Blu-ray mechanika a podpora raytracingu, což je metoda renderování 3D počítačové grafiky.

psp

Foto: Sony

Logo nové konzole Sony PlayStation 5

Konkrétnější informace o vzhledu konzole a připravovaných hrách společnost slíbila oznámit později, a pokud bychom se drželi obvyklého postupu Sony, mohlo by k něčemu takovému dojít už v únoru.

Ostatně v roce 2013, kdy došlo k uvedení stále aktuálního PlayStationu 4 na trh, který je mimo jiné se svými 106 miliony prodanými kusy druhou nejprodávanější herní konzolí všech dob, jsme se totiž oficiálního představení dočkali právě měsíc po veletrhu CES.

V prodejích je nadále nedostižná legendární konzole PlayStation 2, které se dosud prodalo 158 milionů kusů, a nelze předpokládat, že ji čtvrtá generace dostihne. Vedle toho japonská firma zveřejnila i to, že od října 2016 prodala přes 5 milionů headsetů PlayStation VR, který slouží pro hraní ve virtuální realitě.

Sony už v tomto ohledu navíc nemá příliš důvodů otálet. Konkurenční Microsoft totiž vzhled své připravované konzole Xbox Series X odhalil už v prosinci. Zařízení, které vizuálně připomíná spíše stolní počítač, bude disponovat speciálně upraveným procesorem AMD, grafickou kartou Radeon s architekturou RDNA, extrémně rychlým SSD a podporou až 8K – to vše při minimálně 60 FPS.

xbox

Podobu konkurečního Xboxu už hráči znají. Na Playstation 5 si ale ještě budou muset počkat

Diskuze (0)

Novinka

Anonym