Inovativní skládací véčko a tři vlajková monstra. Samsung tasí nové zbraně a posouvá trh s telefony o kus dál

Filip HouskaFilip Houska

samsung-galaxy-z-flip1-min

Foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Flip

0Zobrazit komentáře

Nová dekáda, nový Samsung. Jihokorejský technologický gigant opět potvrdil, že ve světě chytrých telefonů je jako doma, a ukázal čtveřici nových modelů, se kterými chce ovládnout letošní rok. Nejde však pouze o skládací véčko, jež odhalil už dva dny před premiérou na Oscarech. Řeč je především o vlajkových lodích nové řady Galaxy S20, které posouvají schopnosti smartphonů znovu o úroveň výše.

I když se snad všechny základní specifikace o letošních modelech věděli dříve, nyní dostávají reálné a Samsungem potvrzené kontury. Jako první se dostalo na řadu zmíněné véčko Galaxy Z Flip s ohebným mechanismem. Do něho se Samsungu podařilo vměstnat 6,7palcový displej s technologií Super AMOLED s poměrem stran 22:9 a rozlišením 1 080 na 2 636 pixelů, který je navíc krytý odolným sklem.

Dozadu dal dvě kamerové čočky – hlavní a širokoúhlou, obě s 12 megapixely. V přední části naopak vsadil na 10 megapixelů ve formě malého kulatého průstřelu, který splývá s celkovým designem. O celkový výkon se bude starat schopný Snapdragon 855+ s podporou 8GB paměti RAM a co se kapacity baterie týče, Galaxy Z Flip nabídne 3 300 mAh (ani moc, ani málo). U této novinky však ani tak nejde o papírové parametry jako o vizi budoucnosti.

samsung-galaxy-z-flip3-min

Foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip pro Samsung znamená nový formát chytrých telefonů, který rozjel s modelem Galaxy Fold. Věří, že právě skládací mechanismy mohou mít do budoucna důležité zastoupení i u běžných uživatelů a díky svému „průkopnickému“ nastavení se snaží o to, aby byl právě on tím klíčovým výrobcem.

Není proto divu, že nové véčko bude v Česku stát 38 990 korun, což z něj udělá jeden z nejdražších telefonů na trhu, byť nejlevnější z těch, které mají skládací displej. Zmíněný Galaxy Fold svou cenovkou přesahuje 50 tisíc.

unpacked-2020-sketch_main_4

Foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Flip

Předobjednávky jsou otevřeny již nyní, přičemž doručení se očekává v pátek 21. února, kdy bude k dispozici i v kamenných obchodech, a to v černém nebo fialovém barevném provedení.

Tři výkonná monstra pro řadu Galaxy S20

Zatímco Galaxy Z Flip je především technologický výstřel budoucnosti, modely nové edice Galaxy S20 jsou přesně ty telefony, které se jeví ověřeně, stabilně a zkrátka tak, jak to Samsung umí nejlépe. Během včerejší konference Samsung Unpacked byly představeny rovnou tři nové lodě z této řady – Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra.

Nová rodina vypadá na první pohled stejně – opět se jedná o velmi dobře zpracované telefony, kterým dominuje precizní displej Dynamic AMOLED s jemným rozlišením 3 200 na 1 440 pixelů, přesnými barvami i lepší ochranou díky Gorilla Glass 6. Oproti předchozím verzím mají okolo displeje tenčí rámečky a přichází s elegantnějším „průstřelem“ na přední fotoaparát, který je menší a nachází se uprostřed. Součástí je i známá ultrazvuková čtečka otisků prstů.

samsung-galaxys20-min

Foto: Samsung

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra

Hlavním rozpoznávacím znakem je pochopitelně velikost displejů. Zatímco klasický Galaxy S20 nabízí 6,2palcovou úhlopříčku, modely Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra disponují plochou o velikosti 6,7, respektive 6,9 palce. Všem byla navíc zvýšena obnovovací frekvence až na 120 Hz u panelu a 240 Hz u dotykové plochy, díky nimž mohou uživatelům zajišťovat plynulejší přechod mezi aplikacemi a obecně vizuálně líbivější interakci.

Vzhledem k vysoké kvalitě displejů a zmíněné obnovovací frekvenci musel Samsung zajistit i patřičnou výbavu po stránce baterie, operační paměti a procesoru. Kapacita baterie u základní varianty činí 4 000 mAh, u modelu Galaxy S20+ je pak navýšena o dodatečných 500 mAh. Nejlépe na tom je varianta s přídomkem Ultra, která nabízí úctyhodnou kapacitu ve výši 5 000 mAh.

jaroslav-beck-boxed1

Přečtěte si takéV Česku je obří talent. Úspěch Beat Saberu dokázal, že jsme na světové úrovni, říká Jaroslav Beck v CzechCrunch PodcastuV Česku je obří talent. Úspěch Beat Saberu dokázal, že jsme na světové úrovni, říká Jaroslav Beck v CzechCrunch Podcastu

O samotný výkon se v modelech určených pro český trh postará čipset Exynos, kterému bude sekundovat 8GB operační paměť. Odlišná situace však nastává u nejlepší varianty, kde mají zájemci možnost si vybrat mezi 12- nebo až dokonce 16GB operační pamětí. Všechny novinky je navíc možné rozšiřovat po stránce dalšího úložiště, a to prostřednictvím microSD o velikosti až 1 TB (v základu přichází 128 GB, respektive 512 GB u verze Ultra).

Kamera: to je to, oč tu běží

Byť se všechny dosud zmíněné parametry mohou jevit jako zajímavé a hodné roku 2020, to nejzásadnější přichází až se strukturou kamerových čoček, kde Samsung se svými novými modely oproti konkurenci typu iPhone 11 Pro opravdu nezaspává. Všechny tři nové modely nabízí trojici hlavních fotoaparátů doplněnou o takzvaný ToF senzor (vyjma základní verze), díky němuž lze zajistit kvalitnější „bokeh“, tedy efekt rozmazaného pozadí.

U Galaxy S20 a S20+ je k dispozici hlavní fotoaparát o 12 megapixelech se světelností f/1,8, trojnásobný teleobjektiv s rozlišením 64 megapixelů a světelností f/2,0 (včetně třicetinásobného zoomu) a ultraširoký dvanáctimegapixelový objektiv o světelnosti f/2,2. Ten je totožný s modelem s přídomkem Ultra, ovšem to je jediné společné – nejlepší telefon od Samsungu totiž přináší mnohem závratnější výbavu.

unpacked-2020-sketch_main_7

Foto: Samsung

Technologie Space Zoom na modelech Samsung Galaxy S20

Jeho hlavní snímač má totiž rozlišení 108 megapixelů se světelností f/1,8 včetně optické stabilizace. Následuje 48megapixelový objektiv s desetinásobným hybridním bezztrátovým zoomem a stonásobným digitálním přiblížením, což je sen všech milovníků „zoomování“. Je však otázkou, jak obstojí v reálném testování – čísla na papíře nejsou vše a například takový Pixel 4 nebo zmíněný iPhone ukazují, že je možné vše přenechat přímo softwaru.

Velký posun nastal i ve videu. Novinky dokáží natáčet v rozlišení 8K při 24 snímcích za vteřinu, což je na telefony nevídané (o to víc, když je z videa následně možné vystřihnout snímek o rozlišení 33 megapixelů). U základních modelů to obstarává teleobjektiv, u verze Ultra hlavní snímač.

Galaxy Buds+ zdarma

Nyní to nejdůležitější: cena. Podle očekávání nepůjde o nic zvlášť levného, ale na to je veřejnost poměrně zvyklá. Základní verze Galaxy S20 vyjde na 22 990 korun, přičemž větší sourozenec je o tři tisíce dražší. Nadupaný model Ultra stojí 34 990 korun (12 GB RAM, 128 GB úložiště), respektive 39 990 korun v případě 16GB paměti RAM a úložiště o velikosti 512 GB.

K dispozici jsou tato barevná provedení:

  • Galaxy S20: šedé, modré, růžové
  • Galaxy S20+: černé, šedé, modré
  • Galaxy S20 Ultra: černé, šedé
galaxy_s20_series_buds_plus_01_image-min

Foto: Samsung

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra a sluchátka Galaxy Buds+

Předobjednávky jsou spuštěny již nyní a trvají do 8. března. Do prodeje pak telefony půjdou o pět dní později. Každý ze zájemců, který včas přeobjedná, obdrží po registraci nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds+ v hodnotě 4 500 korun. Ačkoliv Samsung se svými zcela bezdrátovými sluchátky operoval již dříve, nyní jde o novou verzi se zhruba jedenáctihodinovou výdrží a útočí hlavně na AirPody. Aktivní potlačování okolního ruchu jako AirPods Pro však nemají.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym