Na Jadran za pár stovek a 15 hodin. RegioJet prozradil, kdy a za kolik budou vyjíždět jeho vlaky do Chorvatska

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

regiojet-vl

Foto: RegioJet

Jeden z vlaků RegioJet ve Vídni

0Zobrazit komentáře

V půl šesté večer nasednete do žlutého vlaku na hlavním nádraží v Praze a po brzké snídani na trati už vystoupíte v místě, kde se budete moci kochat výhledem na Jaderské moře. Vlak RegioJetu vás totiž odveze až do chorvatské Rijeky a nyní tuzemský dopravce prozradil, jak dlouho to bude trvat a kolik bude cesta stát.

RegioJet na začátku týdne oznámil, že pro účely letních dovolených obnoví přímý spoj z České republiky až k Jadranu, protože se počítá s tím, že vzhledem ke koronavirovým opatřením by mělo být Chorvatsko letos zřejmě ještě vyhledávanější destinací pro české cestovatele než obvykle.

Nejčastěji stovky tisíc Čechů volí pro dopravu do chorvatských letovisk automobil. Alternativou jsou různé autobusové spoje a před lety vypravovaly přímý vlak také České dráhy. Přímé spojení, které vás bez přestupu odveze až k Jadranu, je tu nyní znovu, jen tentokrát pod hlavičkou RegioJetu.

Žluté vlaky budou jezdit z Prahy a dalších českých měst až do Rijeky od 30. června do 26. září nejméně třikrát týdně a zastávku udělají ještě ve slovinské Lublani. První jízdenky začne RegioJet prodávat v úterý 9. června a láká na velmi nízké ceny.

rijeka1

Foto: Antonio199cro/Wikimedia

RegioJet s vlakem dorazí až do Rijeky

„Ještě nikdy nebyly ceny jízdenek do Chorvatska tak levné a cestování tak pohodlné jako v letošním roce. Chceme, aby naše ceny byly nastaveny tak, aby si cestu k moři do Chorvatska mohl dovolit skutečně každý,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové dopravy RegioJetu.

Jednosměrná jízdenka včetně rezervace pro cestu ve voze se sedačkami bude stát od 590 korun, s lehátkem ve spacím voze pak od 790 korun. RegioJet u těchto cen uvádí přídomek „akční“, a tak není jasné, zda později ceny nezvýší, a jelikož neznáme další podrobnosti, je otázka, kam až se může cena případně vyšplhat, ale i tak půjde pro mnoho cestujících jistě o zajímavou nabídku.

Vlaky RegioJetu budou vyjíždět z Prahy s tím, že zastaví v Pardubicích, Brně, Břeclavi a Bratislavě, kde naberou nové cestující, a to vždy v úterý, pátek a neděli. Na zpáteční cestě z Rijeky a Lublaně, kde spoj staví, půjde o středy, soboty a neděle. Vlaky budou jezdit jako noční spoje a cestující se mohou těšit i na kávu či drobnou snídani zdarma a nebude chybět ani internetové připojení.

Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst, přičemž z Prahy hlavního nádraží jsou odjezdy naplánovány na 17.20. Příjezd do Lublaně by měl být mezi 5. a 6. hodinou ranní a do cílové Rijeky vlak dorazí kolem 8. hodiny.

Jelikož patrně většina českých turistů v Rijece, která je položena na severu Chorvatska, nebude zůstávat a bude chtít pokračovat dál na jih, připravuje RegioJet na vlakový spoj také navazující autobusy. Návazné autobusové spoje půjde koupit za jednotnou cenu 200 nebo 300 korun podle vzdálenosti, přičemž zastavovat se bude v drtivé většině oblíbených turistických destinacích včetně Makarské, Poreče, Šibeniku či Primoštenu.