LEGO vstupuje do světa botaniky. Jeho kytice a bonsaje z kostiček přežijí, i když je nebudete zalévat

Filip HouskaFilip Houska

lego-kytice_1

Foto: LEGO

Z dílků Lega si postavíte i svazek květin nebo bonsaj

0Zobrazit komentáře

Krásná kytice si získá snad každou ženu, ale potěšení nemá zase tak dlouhého trvání. Po pár dnech začnou květy usychat a z hezkého pugétu se stane záležitost, která s největší pravděpodobností letí do koše. Pokud ale místo živých květin zakoupíte novou stavebnici, se kterou přišlo LEGO, může být tento problém jednou provždy vyřešen.

Tradiční dánská společnost, která z malých barevných kostiček dokáže vymyslet naprosto cokoliv (od supersportovních aut přes obrazy až po herní konzole), představila dva nové sety v rámci vstupu do světa botaniky. Nově tak můžete popustit uzdu fantazie při stavění pestrobarevné kytice nebo bonsaje, který milovníky stromů baví již po celé staletí.

Stejně jako u většiny nabízených stavebnic i teď v nás chce LEGO vyvolat kreativní smýšlení, což u stavění květinového pugétu jde velmi snadno. V krabici totiž dostanete přes 750 dílků (přičemž některé z nich jsou v rámci ekologie vyrobeny z cukrové třtiny), ze kterých si můžete složit růže, hledíky, vlčí mák, astry, sedmikrásky a různé druhy trav.

lego-kytice-1

Foto: LEGO

Novou kytici s Lega lze různě kombinovat

Pak si stačí jednotlivé květy včetně okvětních lístků a listů nachystat na stole a následně je naaranžovat do vázy, aby co nejlépe ladily do vaší domácnosti nebo zimní zahrady. Některý stonek navíc může měřit až 36 centimetrů, tudíž nemusí jít o žádnou drobnost, nýbrž regulérní „alternativní“ kytici, o kterou se nemusíte nijak starat.

Nový set, který vystupuje pod jednoduchým názvem Kytice, je možné si předobjednat na oficiálním webu společnosti LEGO, a to za 1 329 korun s doručením od 1. února. Se stejným datem doručení i cenou je nabízena i stavebnice Bonsaj, která má zaujmout botanické fajnšmekry a dát jim novou příležitost, jak tento tradiční strom „pěstovat“.

Kostičkový bonsaj, jenž lze doplnit i růžovými třešňovými květy, se skládá z 878 dílků a měří přes 18 centimetrů na výšku, 21 centimetrů na délku a 20 centimetrů na šířku. Součástí je i obdélníkový květináč a laťový podstavec imitující dřevo, díky kterému si majestátní strom budete moci vystavit na poličce.

lego-bonsaj-1

Foto: LEGO

Bonsaj