Adidas slaví zakončení Hry o trůny novými teniskami. Tentokrát s tématikou Železného trůnu

Filip HouskaFilip Houska

adidas-game-of-thrones-sneakers-top2
0Zobrazit komentáře

Z humbuku okolo nedávno ukončeného seriálového hitu Hry o trůny, který bořil jeden divácký rekord za druhým, se dá těžit různě. Nemusí jít navíc pouze o oficiální merchandising, respektive tematické oblečení a předměty, nebo rekvizity z natáčení, což dokazuje i například Adidas. Ten nyní rozšiřuje své portfolio tenisek na motivy jedné z nejvýraznějších televizních sérií všech dob o nový exkluzivní model.

Konkrétně jde o modelovou řadu AM4, která cílí zejména na běžce a využívá jak technologii Boost pro měkčí odpružení, tak speciální torzní výstuhu v podešvi (včetně textilního úpletového svršku s krycími vrstvami) známou jako Speedfactory. Tím nejzajímavějším je však použitý design, jehož černo-modré barvy napodobují vzhled ikonického Železného trůnu, o který se v seriálu sváděly divoké boje.

adidas-game-of-thrones-sneakers2

Teniska se vyrábí ve specializované továrně SPEEDFACTORY v Atlantě

Součástí takzvaných AM4 GOT (Game of Thrones) je také krátké motto na boční straně paty „For the Throne“, což byl i oficiální slogan Hry o trůny včetně oficiálního soundtracku. Po stránce obecného vzhledu pak nejde o nic netradičního: Adidas opět kladl důraz na „bezjazykové“ tkaničkové provedení s výraznou podrážkou kopírující onen slavný „štikovitý“ dojem.

Na celé věci je však především zajímavý kontext celé tenisky: ta totiž trefně doplňuje předchozí exkluzivní edici řady Ultraboost, která nabízí šestici modelů reprezentujících rody Starků, Lannisterů a Targaryenů včetně Noční hlídky nebo „Bílých chodců“. Současné má jít také o pomyslnou tečku za tímto seriálovým fenoménem, který po svém více jak osmiletém působení na obrazovkách skončil 19. května.

adidas-hra-o-truny

Přečtěte si takéPoslední řada seriálu Hra o trůny zasáhla i Adidas. Navrhl k ní unikátní kolekci tenisek UltraboostPoslední řada seriálu Hra o trůny zasáhla i Adidas. Navrhl k ní unikátní kolekci tenisek Ultraboost

Co se týče dostupnosti, nový model je v prodeji také v České republice, a to konkrétně na e-shopu Adidasu za cenu 4 199 korun. V době psaní článku byly k dispozici všechny běžné velikosti (od 40 po 46 23). Stejně jako Západozemím inspirované ultraboosty i AM4 GOT jsou oficiálním dílem, které je posvěceno samotnými tvůrci seriálu z HBO.

adidas-game-of-thrones-sneakers1
adidas-game-of-thrones-sneakers-top
adidas-game-of-thrones-sneakers3