Adobe vyvíjí technologii, která za pomocí umělé inteligence vytvoří dokonalé selfie fotky

sensei

Softwarová společnost Adobe, která je známa především pro své grafické nástroje jako Photoshop, Illustrator nebo InDesign, si v rámci svého vývojářského týmu udržuje i část lidí, kteří pracují na nejrůznějších experimentálních projektech (Adobe Research). A to například i na nedávno vydaném nástroji Adobe XD, jenž měl na starosti Čech, Tom Krcha, a který slouží jako alternativa k návrhu uživatelských rozhraní webových a mobilních aplikací.

Jelikož ovšem Adobe nechce zůstat ani o krok pozadu, experimentuje s další novinkou pod označením Sensei. Ta umí jednoduše vzít nafocené selfie fotografie z telefonu a na nich poté za pomocí umělé inteligence upravovat jejich perspektivu hýbáním rysů obličeje nebo vyříznout pozadí a nahradit ho jiným či rozostřit.

scheduled_main1000px

Přečtěte si takéTato chytrá aplikace vám dokáže přesně připomenout, kdy máte odeslat důležitou zprávu

Kromě jiného pak Sensei obsahuje další důležitou funkcionalitu, která zvládá porovnat amatérsky vyfocenou fotografii s libovolně staženou z internetu – z té poté vzít styl (zabarvení, rozostření pozadí, úhel apod.) a maximálně přizpůsobit původní snímek do nové podoby.

sensei2

Technologie jako taková bohužel momentálně není dostupná veřejnosti a Adobe se nezmínilo o tom, zda ji uvolní samostatně, v rámci některého ze svých existujících produktů a nebo jde jen o experiment, ze kterého vzejde zcela nový komplexnější produkt, informuje PetaPixel.

Ostatně o tom, jak funguje, se můžete předsvědčit sami na následujícím videu:

Rubriku Tech podporujítrask-retina