Adobe vyvíjí technologii, která za pomocí umělé inteligence vytvoří dokonalé selfie fotky

sensei
0Zobrazit komentáře

Softwarová společnost Adobe, která je známa především pro své grafické nástroje jako Photoshop, Illustrator nebo InDesign, si v rámci svého vývojářského týmu udržuje i část lidí, kteří pracují na nejrůznějších experimentálních projektech (Adobe Research). A to například i na nedávno vydaném nástroji Adobe XD, jenž měl na starosti Čech, Tom Krcha, a který slouží jako alternativa k návrhu uživatelských rozhraní webových a mobilních aplikací.

Jelikož ovšem Adobe nechce zůstat ani o krok pozadu, experimentuje s další novinkou pod označením Sensei. Ta umí jednoduše vzít nafocené selfie fotografie z telefonu a na nich poté za pomocí umělé inteligence upravovat jejich perspektivu hýbáním rysů obličeje nebo vyříznout pozadí a nahradit ho jiným či rozostřit.

scheduled_main1000px

Přečtěte si takéTato chytrá aplikace vám dokáže přesně připomenout, kdy máte odeslat důležitou zprávuTato chytrá aplikace vám dokáže přesně připomenout, kdy máte odeslat důležitou zprávu

Kromě jiného pak Sensei obsahuje další důležitou funkcionalitu, která zvládá porovnat amatérsky vyfocenou fotografii s libovolně staženou z internetu – z té poté vzít styl (zabarvení, rozostření pozadí, úhel apod.) a maximálně přizpůsobit původní snímek do nové podoby.

sensei2

Technologie jako taková bohužel momentálně není dostupná veřejnosti a Adobe se nezmínilo o tom, zda ji uvolní samostatně, v rámci některého ze svých existujících produktů a nebo jde jen o experiment, ze kterého vzejde zcela nový komplexnější produkt, informuje PetaPixel.

Ostatně o tom, jak funguje, se můžete předsvědčit sami na následujícím videu:

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym