Alza začíná prodávat speciální počítačové sestavy pro těžbu kryptoměn

Alza.cz_Výdej-2-e1481983222666
0Zobrazit komentáře

Největší český eshop Alza.cz se věnuje kryptoměnám již dlouho. Začalo to podporou plateb při objednávkách, pokračovalo umístěním bitcoinového bankomatu přímo uvnitř hlavní provozovny na Praze 7 a nyní to končí u velkého rozšíření specializované sekce pro těžbu kryptoměn, která obsahuje celé rigy, neboli počítačové sestavy, ale i samostatné grafické karty vhodné pro těžbu či zdroje.

V nabídce tak přibyla například sestava Alza Mining RX580 s procesorem Intel Celeron G3930 Kabylake 2.9GHz, 4 GB RAM a 6 kusy grafické karty AMD Radeon Sapphire NITRO+ RX580 OC 4GB, která je k dispozici pouze na živnostenský list a nemohou ji tak kupovat běžní zákazníci. Na ní je přímo předinstalovaný software pro těžbu kryptoměn SimpleminingSMOS.

Abu Dhabi Formula One Grand Prix

Přečtěte si takéPavel Turek: Esport aneb od zábavy pro geeky k miliardovému byznysuPavel Turek: Esport aneb od zábavy pro geeky k miliardovému byznysu

Těžba kryptoměn obecně představuje nový problém pro výrobce grafických karet, stejně jako pro hráče a profesionály, kteří tento fenomén nezajímá a chtějí si pouze zahrát nebo pracovat. Určité typy karet totiž díky vysokému zájmu nelze pořídit vůbec, některé s dlouhou dobou dodání a některé pouze z druhé ruky za až několikanásobně vyšší částky, než je běžná cena.

rx580

Alza Mining RX580 (6x AMD Radeon Sapphire NITRO+ RX580 OC 4GB) za 79 990 Kč

Alza tak naskočila na trend, který ocení mnoho lokálních těžařů – tedy alespoň pokud eshop zvládne pokrýt zvýšenou poptávku a pokud nebude většina rigů i karet stále mimo dostupnost. Kromě komponentů pak Alza nabízí také asi nejlepší kryptoměnovou peněženku Ledger Nano S s cenou 2899 korun a pro začátečníky podrobný návod na to, jak vlastně kryptoměny těžit – konkrétně pro měny jako Monero, ZenCash, Vertcoin, Ripple, ale samozřejmě také Ethereum, Bitcoin nebo Litecoin.

Foto: Alza

Diskuze (0)

Novinka

Anonym