Americký operátor AT&T kupuje za 85 miliard dolarů mediálního giganta, který vlastní HBO či CNN

Filip HouskaFilip Houska

hbo
0Zobrazit komentáře

AT&T, významná telekomunikační společnost ze Spojených států, rozšiřuje své portfolio médií o další obří položku. Poté, co minulý rok koupila za 48,5 miliard dolarů provozovatele satelitního vysílání DirecTV, bude nově vlastnit mediálního giganta Time Warner, pod kterého spadají přední světové televizní stanice. Cenově se jedná o největší obchod letošního roku.

Obě společnosti se dohodly na fúzi, za kterou americký operátor zaplatí 85,4 miliard dolarů (cca 2,1 bilionu korun). Očekává se, že transakce proběhne do konce tohoto roku. Tento krok bude pro AT&T důležitý především z důvodu rychle se rozrůstajícího digitálního odvětví.

rockaway

Přečtěte si takéPražská investiční skupina Rockaway se pouští nového projektu z oblasti přenosu lékařských datPražská investiční skupina Rockaway se pouští nového projektu z oblasti přenosu lékařských dat

Jeden z největších amerických operátorů se touto dohodou dostává do pozice, kdy bude mít kontrolu nad světově populárními stanicemi. Získá například HBO, zpravodajský kanál CNN nebo také filmové studio Warner Bros. Mimo jiné se bude podílet i na české televizi Nova, která je součástí Central Europen Media Enterprises, kde je Time Warner hlavním akcionářem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym