Apple má letos představit nový, levnější MacBook Air

Filip HouskaFilip Houska

macbookair
0Zobrazit komentáře

Kalifornská technologická společnost Apple má v průběhu letošního roku na trh uvést aktualizovaný model jednoho z nejpopulárnějších počítačů Mac vůbec, MacBooku Air. Informuje o tom uznávaný analytik Ming-Či Kuo ze společnosti KGI.

Reinkarnovaný MacBook Air by měl dorazit ještě v první polovině tohoto roku, tudíž lze očekávat, že by jej Apple představil na červnové konferenci WWDC. Aktualizovaná varianta má být také levnější než stávající model z roku 2015, který se na českém trhu dle oficiálního ceníku prodává za 31 tisíc korun, respektive 37 tisíc korun za variantu s 256GB úložištěm.

github

Přečtěte si takéVývojářská platforma GitHub čelila největšímu DDoS útoku v historii. Web nefungoval 10 minutVývojářská platforma GitHub čelila největšímu DDoS útoku v historii. Web nefungoval 10 minut

Podle Kua, který má, co se týče Applu, zpravidla velmi přesné odhady, by měl nový Air zvýšit prodeje MacBooků nejhodnotnější firmy světa o deset až patnáct procent. Tato kategorie například oproti takovým iPhonům stále stagnuje, a to patrně proto, že Apple tlačí kupředu iPady jakožto plnohodnotnou náhradu klasických počítačů. Jejich prodeje však zatím také nejsou nijak zázračné, nicméně postupně vykazují růst.

DF07361B-80A7-4DE8-B57B-3D26717CCE51

I po 10 letech stále oblíbený

Od doby, kdy jej Steve Jobs vytáhl z papírové obálky na pódiu konference Macworld, uplynulo již deset let. I když se na svém začátku potýkal s kritikou směřující na vysokou cenu a slabý výkon, po designové stránce byl velice ceněný, což se promítá i do dnešní doby.

Řada lidí na tuto „žiletkovou“ konstrukci nedá dopustit, a tak není divu, že vyžadují i mnohem větší upgrady vnitřní výbavy odpovídající dnešním technologiím. Dotazy padají pochopitelně na Retina displej, který je u produktů od Applu standardem, nebo vícero portů Thunderbolt 3/USB-C. Nyní jim firma Tima Cooka (minimálně podle Kua) dává alespoň nějakou naději.