Vývojářská platforma GitHub čelila největšímu DDoS útoku v historii. Web nefungoval 10 minut

github
0Zobrazit komentáře

Koncem února se potýkala největší vývojářská platforma s tzv. DDoS útokem hackerů, kteří se na ni snažili přivést nezvykle obrovský traffic, který i přes svoji pokročilou technologii GitHub nevydržel a na zhruba 10 minut byl vyřazen mimo provoz. Ke shození takto obrovské služby byl využit vůbec největší DDoS útok v historii se silou 1,35 TB trafficu za vteřinu.

GitHub na svém blogu celou situaci popisuje a zároveň ubezpečuje své uživatele, že při útoku nedošlo v žádném případě ke ztrátě dat nebo hesel uživatelů, což bylo pravděpodobně cílem hackerů. Nikdy předtím nebyl zaznamenán žádný útok o takové síle, GitHub na něj byl ovšem velmi dobře připraven, jelikož si nastavil pětinásobnou kapacitu trafficu, oproti předešlému útoku.

Alza.cz_Výdej-2-e1481983222666

Přečtěte si takéAlza začíná prodávat speciální počítačové sestavy pro těžbu kryptoměnAlza začíná prodávat speciální počítačové sestavy pro těžbu kryptoměn

Situaci se pomohlo GitHubu vyřešit za pomocí služby Akamai Prolexic, která dokáže nápor trafficu přenést na svoji několikanásobně větší síť, čímž prakticky eliminuje další problémy a během několika minut je možné web obnovit zpět. GitHub se nyní chystá na ještě větší posílení své infrastruktury, aby se podobná situace nemohla jen tak „jednoduše“ opakovat.

githubtraffic

Při podobných situacích je skvělé vědět, že DDoS útoky už nejsou zdaleka takovým strašákem, jako tomu bylo v minulosti. Většina webů je totiž schopna se jim bránit alespoň na té úrovni, že je web pouze na několik desítek minut nebo hodin nedostupný a následně se vrátí do normálního provozu.