Apple v laboratořích vyvíjí zcela nový typ displeje

Michal BenatzkyMichal Benatzky

displej
0Zobrazit komentáře

Podle zprávy, se kterou včera přišel blog CultofMac otevřel Apple v severním Taiwanu novou laboratoř, která bude sloužit pro zdokonalování budoucích zařízení s operačních systémem iOS. S největší pravděpodobností je pak nové výzkumné centrum zaměřeno na vývoj LED obrazovek, jelikož Apple je jeden z posledních výrobců, který své smartphony stále osazuje dnes už poněkud zastaralou IPS technologií.

Prvním telefonem s novým typem displejem by ale měl být až iPhone 7s z čehož vyplývá, že LCD obrazovky budeme v jablečných smartphonech vídat ještě dva roky.

Vzhledem k tomu, že si Apple s uvedením nových displejů dává načas, na světlo světa pronikají informace, podle kterých bude stát na konci vývoje zcela nový typ displeje. Mělo by se jednat o takzvaný microLED displej, který by nabídl lepší kontrasty a oproti dosavadním obrazovkách by také měl být tenčí a energeticky úspornější.

prime1

Přečtěte si takéAmazon představil nejnovější ukázku svého futuristického létajícího dronu (video)Amazon představil nejnovější ukázku svého futuristického létajícího dronu (video)

Zejména tato vlastnost se Applu bude hodit při honbě za co nejtenčím smartphonem, díky které se podle mnohých spekulací budeme u příští generace iPhonu muset rozloučit s 3,5mm audio konektorem.  Pro vývoj revolučního displeje už také v duchu svých tradic stihl přetáhnout konkurenci několik kvalifikovaných inženýrů.

Apple s myšlenkou microLED displejů koketoval už v minulosti, v květnu totiž koupil malou kalifornskou společnost LuxVue Technology, která se právě těmito obrazovkami zabývala. Hlavní výzvou pro rozšíření těchto displejů ale s největší pravděpodobností bude samotná technologie, jejichž výroba by byla v současně době velmi limitovaná.

zdroj: CultOfMac

Diskuze (0)

Novinka

Anonym