Karel Komárek posiluje své loterijní impérium. Za víc než miliardu koupil podíl v řecké sázkařské firmě

Skupina KKCG získala podíl ve společnosti, která provozuje online sázení a iGaming v sedmi zemích Evropy. Chce růst na mezinárodním poli.

Iva BrejlováIva Brejlová

karel-komarek-kkcg

Foto: KKCG

Miliardář Karel Komárek, majitel skupiny KKCG

0Zobrazit komentáře

Nadnárodní loterijní skupina Allwyn Entertainment z portfolia KKCG Karla Komárka – dříve známá jako Sazka – získává 36,75 procenta v řecké firmě Kaizen Gaming mimo její aktivity v Řecku a na Kypru. Jde o rostoucího online provozovatele sportovního sázení a iGamingu s vlastní herní technologií. Společnost působí na sedmi trzích, silně je přítomná v Rumunsku a Portugalsku.

KKCG si podíl koupila od dosavadního vlastníka Kaizen Gaming, společnosti OPAP Investment, kde má ovšem Komárek také podíl. Firmy se dohodly se na ceně 50 milionů eur (1,2 miliardy korun) a na výplatě výnosů na základě výkonu. OPAP se po převodu chce zaměřit na udržení a posílení své vedoucí pozice na řeckém a kyperském herním trhu.

Oznámená transakce souvisí s firemní strategií mezinárodního růstu, uvedl Allwyn. Kaizen působí pod značkou Betano kromě zmíněných států také v Německu, Brazílii, Bulharsku nebo v Chile. Právě také vstupuje na český trh. V Řecku a na Kypru je firma známá jako Stoiximan. 

Společnost Allwyn, dříve Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Letos v lednu oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku. Před měsícem pak Allwyn získal desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie. 

Karel Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 5,3 miliardy dolarů (120 miliard korun). Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality.

Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly ve 212 firmách, mimo jiné v Sazka Group, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

S přispěním ČTK.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym