Asus představil speciální základní desku pro těžbu kryptoměn s možností zapojení 20 grafických karet najednou

Michal PtáčekMichal Ptáček

bitcoin
0Zobrazit komentáře

Kryptoměny můžeme bezpochyby považovat za jeden z největších technologických fenoménů posledních let. Stále větší pozornost se také upírá na jejich samotnou těžbu, což je proces, při kterém lze při použití dostatečně výkonného hardwaru, zejména pak grafické karty, získávat/vytěžovat nové a nové kryptoměny.

Tato mánie, které se účastní stále větší počet lidí, způsobuje ve světě jednu poměrně kuriózní situaci – nedostatek grafických karet, které těžaři ve velkém vykupují, a to například na úkor hráčů počítačových her. Není tak výjimkou, že nejsilnější modely grafických karet jsou čas od času beznadějně vyprodané či je různí překupníci nabízejí za násobky oficiálních cen.

JB_preview

Přečtěte si takéJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodejeJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodeje

Ostatně problémy v tomto směru pocítily například i české e-shopy Alza nebo CZC.cz, které počátkem tohoto roku bojovaly s nedostatkem výkonných grafických karet, jež právě těžaři rádi používají – například karty Nvidia GTX 1080 a 1070. Na vzniklou situaci tak prodejci i výrobci samotní začali reagovat stavbou těžebních sestav či komponentů speciálně upravených na těžbu kryptoměn.

asus-1

Asus H370 Mining Master

Jednu z nich nyní představil hardwarový gigant Asus, který na svém oficiálním webu odhalil novou základní desku s názvem H370 Mining Master. Ta totiž umožnuje přes rozhraní PCI Express 3.0 x16 zapojit až 20 grafických karet a zároveň je vybavena jednoduchými monitorovacími systémy, které v reálném čase sledují jejich momentální funkčnost a výkon.

Monitorovací systém

„Méně času stráveným udržováním a kontrolováním vašeho stroje znamená více času na těžení, což je důvod proč jsme základní desku H370 Mining Master vybavili diagnostickými nástroji, které umožňují celý proces jednoduše kontrolovat a spravovat,“ říkají k novince zástupci Asusu.

Základní deska by měla do prodeje zamířit na podzim tohoto roku za částku pohybující se v nižších stovkách dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym