Ať žije císař! Filmový Napoleon od Ridleyho Scotta už brzy napochoduje do kin, pusťte si nový trailer

Dvě a půl hodiny dlouhý historický velkofilm se už za pár týdnů představí na plátně. Bude to Slavkov, nebo Waterloo?

Michal MančařMichal Mančař

napoleon-boxed

Foto: Falcon

Joaquin Phoenix jako Napoleon ve stejnojmenném snímku Ridleyho Scotta

0Zobrazit komentáře

Natočil Gladiátora, Království nebeské nebo Černý jestřáb sestřelen, teď ke svým válečným a historickým eposům přidá Napoleona. Dílo režiséra Ridleyho Scotta s Joaquinem Phoenixem v titulní roli do kin napochoduje už 23. listopadu – a svou blížící se premiéru oznamuje druhým trailerem.

Bude to největší film roku? Pokud bude dostatečně věrný historii, těžko o tom pochybovat. Jak připomíná nová upoutávka, v Napoleonovi uvidíme zrození válečníka, císaře, generála, génia, rebela a tyrana v jedné osobě. Historický Bonaparte si podmanil většinu Evropy, kombinace specialisty na bombastické velkofilmy Ridleyho Scotta a charismatického Joaquina Phoenixe dává tušit, že i film by mohl vést úspěšné tažení. Snad tedy bez porážek u Lipska a Waterloo.

Nový trailer potvrzuje, že až dokumentární drama by milovníci dějepisu neměli očekávat. Na druhou stranu akčnější a stylizované pojetí historických příběhů například v Gladiátorovi zkušenému filmaři vyneslo Oscara a snímek patří k nejmilovanějším historickým počinům na velkém plátně. A příslib Phoenixe v roli komplexního císaře by byl velkým lákadlem, i kdyby herec taktéž oscarově nezazářil v Jokerovi.

Napoleon Bonaparte byl nicméně nejen bojovník, ale i milovník. Po boku jeho představitele se tak ukáže Vanessa Kirbyová z Mission: Impossible či seriálové Koruny coby milovaná Joséphine. Válečný velkofilm, který má premiéru 23. listopadu, se pokusí obsáhnout vzestup slovutného vojevůdce i jeho následný pád ve stopáži těsně přesahující dvě a půl hodiny.

Ridley Scott, který se kromě Gladiátora proslavil například i kultovním Blade Runnerem, Marťanem nebo Thelmou a Luise, už napoleonské téma ve své kariéře zpracoval. A to na jejím úplném začátku, jeho prvotinou byl o něco komornější kousek Soupeři o dvou znesvářených důstojnících francouzské Grande Armée. Jestli se nemůžete dočkat šavlí, bodáků, kavalérie a střelného prachu v Napoleonovi, pusťte si je, stojí za to.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym