Avast v první polovině roku utržil téměř 400 milionů dolarů. Jeho valuce přesáhla 60 miliard Kč

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

avast-redwood2
0Zobrazit komentáře

Česká antivirová firma Avast oznámila poprvé od svého květnového vstupu na londýnskou burzu své finanční výsledky. V prvním pololetí roku 2018 zvýšila provozní zisk, který přesáhl 220 milionů dolarů, tržby i zisk na akcii a zároveň prozradila, že v první polovině příštího roku zahájí výplatu dividendy za letošní rok. Akcie Avastu po oznámení výsledků na začátku obchodování na pražské burze povýšily o necelá tři procenta.

Technologické firmě s hlavním sídlem v Praze, jejíž hodnota se na londýnské burze nyní pohybuje kolem 2,2 miliardy liber (přes 63 miliard korun), narostl očištěný provozní zisk EBITDA meziročně o 10,6 % na 221,1 milionu dolarů. O 8,5 procenta na 394,3 milionu dolarů narostly i tržby a o 55,1 procenta také marže EBITDA. Avast navíc očekává, že za celý rok 2018 budou hodnoty ještě o něco lepší.

„Za posledních šest měsíců jsme zaznamenali pozitivní vývoj globálního kyberbezpečnostního trhu. Nová legislativa a úniky citlivých dat vedly mezi našimi koncovými i firemními zákazníky ke zvýšenému zájmu o ochranu soukromí a zabezpečení, díky čemuž zaznamenáváme celosvětově dvojciferných růst jejich výdajů,“ komentoval výsledky generální ředitel Avastu Vince Steckler.

vince-steckler-avast

Vince Steckler, generální ředitel Avastu

Avast dnes po celém světě registruje 435 milionů uživatelů a dále prozradil, že za období od května do prosince tohoto roku zahájí výplatu dividend. Splatné by měly být v první polovině příštího roku a jejich výše by měla odpovídat zhruba 40 % volného cash flow po splatnosti závazků. Jak připomíná server Patria, investoři mohou díky dvojitému listingu s akciemi antivirové firmy obchodovat jak na pražské burze, tak na Free Market.

portutym

Přečtěte si takéNová česká investiční platforma Portu chce pomocí chytrých algoritmů zjednodušit investováníNová česká investiční platforma Portu chce pomocí chytrých algoritmů zjednodušit investování

Dobré finanční výsledky táhl růst v oblasti antivirové ochrany a VPN, kde Avast těží z nákupu konkurenčního AVG, a do budoucna by se navíc rád zaměřil také na další oblasti. V červenci proto koupil slovenskou firmu INLOOPX, která vyvíjí chytrá zařízení.

Avast_HQ_logo_1

Pražské sídlo Avastu na Pankráci