Bentley staví v Miami vlastní mrakodrap. Garáž netřeba, auto tady půjde zaparkovat přímo v bytě

Byt v mrakodrapu Bentley na pobřeží Atlantiku začíná v přepočtu na 100 milionech korun. Za tu cenu si však autem můžete zajet skoro do obýváku.

bentley-nahled

Foto: Bentley Residences

V novém mrakodrapu v Miami budou moci rezidenti zajet autovýtahem až do bytu

0Zobrazit komentáře

Pohodlný přístup z garáže rovnou do bytu je v případě luxusních rezidencí standardem už nějaký ten pátek. Trend posledních let jde ale ještě o krok dál. Majitelé přepychových bytů se mohou totiž pohledem na své vozítko kochat přímo z obýváku. Když si přece pořídíte auto, které mnozí považují za umělecké dílo, proč byste ho měli zavírat v podzemní garáži? Jinak tomu nebude ani v novém mrakodrapu Bentley Residences, který vyrůstá na pláži Sunny Isles v Miami.

Mrakodrap, který doplňuje panorama dalších do výšky strmících budov na plážích sluncem zalitého města, je společným projektem automobilky Bentley a developerské společnosti Dezer Development. Ta se zaměřuje především na výškové budovy a na jižní Floridě je jedním z nejvíce aktivních hráčů na poli výstavby. Její současný šéf Gil Dezer je ve Spojených státech označován jako mega developer.

Pro nový mrakodrap se tak i v této souvislosti nabízí přídomek megalomanský. Jeho podobu navrhlo architektonické studio Sieger Suarez Architects (SSA). Vyroste do výšky 228 metrů a pojme celkem 61 podlaží. Architekti jeho prosklenou fasádu navrhli tak, aby připomínala fazety diamantu – motiv typický pro značku Bentley. Půdorys budovy má oválný tvar, takže i jednotlivé byty nabídnou atypické dispozice a všudypřítomné výhledy na Atlantský oceán.

bentley-6

Foto: Bentley Residences

Některé byty budou mít parkovací stání až pro čtyři auta

A jelikož jde o první rezidenční projekt, který zčásti vzniká pod taktovkou britské automobilky, jeho součástí budou také čtyři vysokorychlostní výtahy umožňující vyjet až do bytu bez toho, aniž by jeho majitel musel vylézt ven z auta. Budoucí obyvatelé si tohle pohodlí budou moci užít, ať už si koupí byt v jakémkoliv podlaží mrakodrapu Bentley.

Každá jednotka bude totiž propojená se třemi až čtyřmi parkovacími stáními, do nichž půjde vjet přímo z jednoho z výtahů. Ve spodních úrovních mrakodrapu bude navíc výtahová šachta prosklená, takže se řidič i pasažéři budou moci kochat výhledem na jeho společné prostory. Kochat tedy za předpokladu, že netrpí strachem z výšek.

Po nastěhování dostane každý majitel vozítka RFID nálepku určenou k identifikaci na rádiové frekvenci. Díky ní hned při příjezdu do budovy vnitřní systém pozná, kdo se právě vrací domů. Před řidičem se pak rozsvítí světelný navigační systém, díky němuž bude vědět, do kterého výtahu má zajet. Samotné parkovací stání v bytě pak bude vybavené nabíječkou pro elektroauta.

Výtah samozřejmě nebude jedinou vymožeností, kterou si obyvatelé mrakodrapu Bentley budou moci po jeho dokončení v roce 2026 užít. Byty, jejichž cena startuje na bezmála 100 a končí na 180 milionech korun, nabídnou prostornou terasu s vlastním bazénem, venkovní kuchyň, saunu v koupelně, obložení velkoformátovými kamennými panely a interiérové vybavení od Bentley Home Collection. V budově pak bude k dispozici kino, restaurace, posilovna, klub pro děti, salon krásy a další libůstky.

Nejde přitom o první spojení automobilky s developmentem. Společnost Dezer Development v roce 2018 dokončila mrakodrap Porsche Design Tower, za kterým rovněž stojí architektonické studio SSA. S rezidencí, která nese jméno britského automobilového konkurenta, takřka sousedí – dělí je od sebe totiž jen jedna stavební parcela. Na pobřeží Miami vzniká také budova inspirovaná plachetnicí nazvaná Aston Martin Residence.

Boháči v Česku nemusejí zoufat, že si takovou vychytávku se svým vozítkem doma neužijí. Autovýtahem je totiž vybavený také projekt Vanguard, který vzniká konverzí bývalé továrny v pražských Modřanech a měl by být dokončený v první polovině letošního roku. Efektivní parkování by tedy měli, jen ten výhled na oceán budou muset na Praze 12 oželet.

bentley-7

Foto: Bentley Residences

Mrakodrap Bentley vyroste do výšky 228 metrů

Diskuze (0)

Novinka

Anonym