Bezpečnostní kamera EverCam s roční výdrží baterie vybrala na Kickstarteru přes 1,2 milionu dolarů

Nela VítováNela Vítová

eufy
0Zobrazit komentáře

Crowdfundingová platforma Kickstarter představila tento rok nový projekt bezdrátové bezpečnostní kamery EverCam, která vydrží nabitá až 365 dní. Za ní stojí startup Eufy, který již stihl vybrat přes 1,2 milionu dolarů z minimální požadované hranice 50 tisíc dolarů a produkt chystá uvést na trh na podzim letošního roku.

Crowdfunding je v posledních letech velmi oblíbeným způsobem financování, kterým lze podpořit zajímavé projekty. Podnikatelé, tvůrci či vědci tak mají možnost představit koncept svého projektu a při dosažení potřebné částky ho tak i spustit na trh. Této možnosti chce nově využít i startup Eufy.

mm1

Přečtěte si takéBývalá kontroverzní šéfka Yahoo Marissa Mayer rozjíždí startupový inkubátorBývalá kontroverzní šéfka Yahoo Marissa Mayer rozjíždí startupový inkubátor

Ten vyvinul bezpečnostní designovou kameru, která nevyžaduje složitou instalaci, nestojí měsíční poplatky, vyniká kvalitním Full HD obrazem a vydrží nabitá celý rok. Zařízení bude schopno kromě nočního režimu umět rozpoznat také obličej nebo promítat živé vysílání. Díky speciálnímu povrchu bude možné kameru přidělat prakticky kamkoliv bez vrtání do zdi nebo montáži kabelů, protože zařízení je zcela bezdrátové.

eufy

Při vývoji produktu tvůrci spolupracovali se společností Anker, specialistou na nabíjecí technologie, s cílem vytvořit kameru s největší výdrží baterie na světě. Zatímco ostatní kamery vyžadují nabití minimálně každé dva měsíce, EverCam by měla za stálého provozu vydržet nabitá 365 dní, pokud by běžela v úsporném režimu pak dokonce tři roky.

eufy3

Kromě funkce rozpoznání obličeje tvůrci slibují až o 95 % méně falešných poplachů díky trojfázovému procesu skenování a filtrování pohybu. Uživatel si bude navíc moci sám nastavit úroveň bezpečnosti, na základě které později bude dostávat upozornění.

Voděodolnost a odolnost proti mrazu i vysokým teplotám

Čočka kamery nabízí panoramatický pohled pod úhlem 140 stupňů a čistý obraz ve dne i v noci bez okolního šumu díky nočnímu režimu. EverCam je možné používat jak pro vnitřní, tak venkovní účely, je zcela voděodolná a vydrží rozmezí teplot mezi -20°C až +50°C. Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru je zde také možnost jednoduše komunikovat s kýmkoliv na druhé straně.

eufy2

Kamera se pyšní výhodou jednorázové investice. Vše je tedy zahrnuto v prvotním nákupu bez jakýchkoliv dalších poplatků v průběhu užívání. Cena za balení, které obsahuje dvě kamery, je stanovena na 329 dolarů. Samozřejmostí je paměťová karta s úložištěm o velikosti 16 GB, další možnost je potom příplatek za poskytnutí cloudového úložiště za 2,99 dolarů na měsíc za jednu kameru.

EverCam5

Součástí užívání je také vyvinutá aplikace, přes kterou lze sledovat obraz, spravovat všechny funkce, a která zasílá veškerá upozornění.

Foto: EverCam

Rubriku Startupy podporujíjt-retina