Bývalá kontroverzní šéfka Yahoo Marissa Mayer rozjíždí startupový inkubátor

Filip HouskaFilip Houska

mm1

Bývalá výkonná ředitelka amerického giganta Yahoo Marissa Mayer, která v něm působila v letech 2012 až 2017, se vrací zpět na technologickou scénu. V Silicon Valley nově spouští inkubátor, do kterého se budou moct přihlásit technologické startupy se zaměřením na média a umělou inteligenci.

Příběh Marissy Mayer je poměrně zajímavý. V roce 1999 se jako dvacátý zaměstnanec připojila ke Googlu, kde zastávala řadu pozic. V Mountain View vydržela až do roku 2012, kdy zamířila do křesla CEO Yahoo, firmy stojící za jedním z nejrozšířenějších a kdysi nejpoužívanějších internetových vyhledávačů. Toto angažmá skončilo v roce 2017, kdy bylo Yahoo koupeno za cca 4,5 miliardy dolarů telekomunikačním konglomerátem Verizon.

roadster

Přečtěte si takéTesla potvrdila, že bude od druhé poloviny letošního roku profitabilní

V té době Mayer rezignovala na svou pozici, a to zejména kvůli tlaku investorů na neuspokojivé výsledky za poslední období a z kontroverzní situace, kdy měla nést vinu na napadení až tří miliard účtů uživatelů hackery. A patrně proto, že jí byl i přesto vyplacen velice solidní zlatý padák ve výši 23 milionů dolarů, se rozhodla pomoci začínajícím startupům na technologickém poli.

mm2

Spolu s dlouholetým kamarádem a kolegou z Googlu Enriquem Munozem Torresem zakládají inkubátor pro technologicky zaměřené startupy Lumi Labs, který operuje v kalifornském Palo Altu, přímo v srdci Silicon Valley a v kanceláři, kde začala její kariéra. Nová iniciativa se má zpočátku soustředit zejména na takové projekty, které se specializují na média a umělou inteligenci.

Jedná se o žhavou novinku, o které zatím není známo mnoho informací. Mayer však poskytla rozhovor serveru The New York Times, ve kterém nový inkubátor/fond částečně popisuje. Dále také své rozhodnutí ohlásila na Twitteru.

Foto: FORTUNE Global Forum (Flickr); Fortune Conferences (Flickr)