Bitcoin i díky obřím nákupům Tesly dosáhl dalšího rekordu. Jeho hodnota poprvé překonala 1 000 000 korun

Filip HouskaFilip Houska

bitcoin

Foto: Sarah Pflug

Fiktivní mince kryptoměny bitcoin

0Zobrazit komentáře

Když včera Tesla oznámila svou masivní investici do bitcoinu v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (32 miliard dolarů), bylo jasné, že to s kryptoměnovým trhem řádně otřásne. Hned po oznámení se bitcoin dostal na své historické maximum, které dělalo v přepočtu zhruba 950 tisíc korun, aby v noci z pondělí na úterý překonala magický jeden milion.

Nejpopulárnější kryptoměna současnosti, která zahájila nevídané tempo vzhůru už loni v prosinci, se dnes kolem sedmé hodiny ranní našeho času obchodovala až za zhruba 1 025 000 korun, tedy za cenovou úroveň, jež v české měně představuje absolutně nejvyšší jednotkovou cenu v přibližně dvanáctileté historii bitcoinu. V dolarech se svém peaku dosáhla hranice 48 200.

Spolu s bitcoinem vykazovaly růst i další oblíbené kryptoměny, například ether, litecoin, bitcoin cash i třeba stellar nebo tezos. Jelikož je ale celý kryptoměnový trh silně volatilní, hodnota některých měn už od rána opět klesla. Bitcoin se kolem poledne obchodoval za zhruba 975 tisíc korun.

A ať se nám to líbí, nebo ne, opět je u této události Elon Musk. Jak jsme vás informovali již včera, právě i díky postupným lednovým nákupům ze strany Tesly se nyní bitcoin dostal do rekordních výšin. Muskova automobilka tato rozhodnutí odůvodnila tím, že chce získat „větší pružnost v další diverzifikaci a maximalizaci výnosu z volné hotovosti“.

Celé věci silně napomohlo i oznámení, že Tesla bude BTC brzy přijímat jako platidlo za své vozy a další produkty. Týkat by se to tak patrně mělo i inovovaného Modelu S, který se má stát nejrychlejším sériově vyráběným autem na planetě a byl ohlášen spolu s výsledky za poslední kvartál loňského roku, během kterého byla kalifornské společnost ve všech čtvrtletích zisková. Z velké části za to však vděčí zeleným kreditům.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym