Brněnský startup Flatio.cz nabízející střednědobé pronájmy bytů odstartoval v Polsku a Maďarsku

Michal PtáčekMichal Ptáček

flat
0Zobrazit komentáře

Český startup Flatio.cz, umožňující lidem si online pronajmout byt na dobu od 1 až 6 měsíců, rozšiřuje své pole působnosti o další lokality. Startup, který uživatelé aktuálně k hledání takzvaných střednědobých pronájmů mohou využívat v Praze, Brně, Ostravě, Vídni, Bratislavě a Berlíně, totiž právě své služby začal nabízet i v polské Varšavě a maďařské Budapešti, kde prozatím zprostředkovává nabídku zhruba 50 bytů.

david_bezdeka_fotka

Přečtěte si takéNový CEO Cleevio, David Bezděka: Cleevio jsme v podstatě reinkarnovali, aktuálně děláme i pro startupy z DubajeNový CEO Cleevio, David Bezděka: Cleevio jsme v podstatě reinkarnovali, aktuálně děláme i pro startupy z Dubaje

„Cílem naší zahraniční expanze je začít působit v nejvýznamnějších zemích střední Evropy, což se nám právě podařilo. Nyní, než se pustíme do dalších zemí, potřebujeme zvýšit povědomí o Flatio, rozšířit nabídku na minimálně 500 bytů v každém z velkých měst a následně především firmám vysvětlit výhody Flatio a našeho programu Flatio For Business. Věřím, že v silném zázemí ve střední Evropě se můžeme pustit dál, nejenom v Evropě,“ popisuje základy expanze Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

Tvůrci služby, za kterou stojí silný investiční hráč v podobě finanční skupiny Enern, která stála u zrodu projektů jako Slevomat nebo Rohlik.cz, pak ve Varšavě a Budapešti odhadují velikost trhu střednědobého bydlení na celkem 5 miliard korun ročně.

Zajímavostí mimo jiné je, že celý proces pronájmů stojí v tomto případě kompletně na online procesu a to včetně virtuálních prohlídek a smluv podepsaných přes SMS zprávu. Uživatelé si tak v podstatě jako u amerického portálu Airbnb mohou zařídit bydlení kompletně online.

© David Mitáš – http://david.mitty.cz

Radim Rezek, zakladatel Flatio