Brněnský startup ROI Hunter získal v nové investici přes 110 milionů korun

tlustak

Foto: ROI Hunter

Karel Tlusťák, šéf Business Factory a ROI Hunter

0Zobrazit komentáře

Český startup ROI Hunter, který před šesti lety založil a z pozice CEO vede Karel Tlusťák, získává investici ve výši 4,4 milionu eur (více než 112 milionů korun) od polské mediální skupiny Agora, pod níž spadají také známé noviny Gazeta Wyborzca. Agora výměnou za investici, která bude rozdělena na dvě části financování, získá ve startupu minoritní podíl 23,9 procenta.

Pro ROI Hunter je to první větší investice od původního seed kola, které vedl český investiční fond Enern. Investice ze strany Agory je součástí jejího dlouhodobého plánu, v rámci něhož hodlá proinvestovat až 500 milionů polských zlotých, tedy téměř 3 miliardy korun, a to převážně na poli e-commerce, tvrdí polský server Wyborzca.

„Jsme nadšení, že vstup Agory znamená jednu z nějvětších A round investic ve střední a východní Evropě a umožní nám ještě víc nastartovat naši expanzi na další trhy a dále vylepšovat náš produkt. V současném netransparentním a zastaralém ad-tech světě vytváříme nový standard pro reklamní možnosti e-commerce firem na různých kanálech. Je skvělé sledovat, jak se našim klientům daří růst díky tomu, na čem společně pracujeme,“ říká zakladatel a CEO ROI Hunter Karel Tlusťák.

roihunter

Brněnská firma, která pomáhá s efektivními marketingovými kampaněmi na sociálních sítích a s návratností investice do nich, chce nové prostředky využít pro další expanzi v zahraničí. Aktuálně má ROI Hunter více než 100 zaměstnanců v šesti zemích, v Brně pak pracují vyšší desítky lidí.

ROI Hunter byla vůbec první středoevropská firma, která se zařadila mezi oficiální partnery Facebooku, kterých jsou pouze desítky. Mezi podobné nástroje se na českém trhu řadí také pražské Roivenue, které nedávno získalo investici ve řádech desítek milionů korun od fondu Pale Fire Capital, za nímž stojí podnikatelé Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý.

disney

Přečtěte si takéŠéf Disney Bob Iger přiznává: Filmů ze světa Star Wars bylo příliš mnoho a příliš rychleŠéf Disney Bob Iger přiznává: Filmů ze světa Star Wars bylo příliš mnoho a příliš rychle

Mezi zákazníky ROI Hunter v Česku patří například ZOOT, Slevomat, Mall.cz nebo Invia, v zahraničí pak polské Allegro, Tchibo, Citroën nebo Peugeot. Startup má mimo Brna a Prahy kanceláře také v Dubaji, São Paulu, Singapuru, Varšavě a Berlíně.

roihuntertemplate

Editor vizuálů ROI Hunteru pro kampaně na sociálních sítích

Foto: ROI Hunter

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym