Na šéfku Yahoo Marissu Mayer čeká přes 23 milionů dolarů v bonusech

marissamayer
0Zobrazit komentáře

Jeden z kdysi nejpopulárnějších vyhledávačů, Yahoo, se po dlouhé roky utápěl spolu s vedením v depresích, které vedly ke spekulacím o jeho potencionálním prodeji. Yahoo se tak v minulém roce přes několik hráčů dostalo až k americkému Verizonu, který se rozhodl ho odkoupit za 4,83 miliard dolarů. Marissa Mayer, současná CEO, později uznala chybu ve vedení, oznámila rezignaci a nepřímo potvrdila svoji vinu na několika unicích dat, které společnost značně poznamenaly.

Právě informace o opakovaných datových únicích více než 1,5 miliardy účtů z Yahoo dovedly nedávno Verizon k vyjednání dodatečné slevy z prodeje, která se měla pohybovat na hranici 925 milionů dolarů – finálně jde ovšem o 350 milionů, čímž se podařilo srazit cenu akvizice na 4,48 miliard dolarů. Osud samotného Yahoo je ovšem dosud neznámý.

11

Přečtěte si takéInveo kupuje od KKCG miliardáře Karla Komárka 100% podíl v SMS donáškovém startupu DoDoInveo kupuje od KKCG miliardáře Karla Komárka 100% podíl v SMS donáškovém startupu DoDo

To ale neplatí pro Marissu Mayer, která má ve své pozici CEO zůstat po dobu jednoho roku od dokončení akvizice, s tím, že se vedení Verizonu rozhodlo i přes neuznání bonusů za předchozí roky Marisse ponechat velkorysý zlatý padák ve výši 23 milionů dolarů. Ty dostane jak v případě vyhazovu, tak v případě dohody se společností na svém odchodu z jiného, než negativního důvodu.

marissa

V rámci 23 milionové částky jsou pak 3 miliony dolarů v hotovosti, 20 milionů dolarů v akciích a další kompenzace ve formě zdravotních benefitů. Marissa Mayer navíc kromě jiného stále v Yahoo drží akcie v celkové hodnotě přes 76 milionů dolarů, informoval server Variety.
Foto: Fortune Live Media / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym