Bývalý finanční ředitel Microsoftu se zřejmě stane hlavním ekonomickým poradcem Donalda Trumpa

trumpm

Ačkoliv se o Novozélanďanovi s americkým občanstvím Chrisu Liddellovi v médiích příliš nepíše, ve světě byznysu patří tento šedesátník k významným postavám. Liddell, který v letech 2005 až 2009 působil na pozici finančního ředitele Microsoftu, aby se následně přesunul na stejnou pozici v americké automobilce General Motors, je totiž už nějaký čas členem administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tam působí jako ředitel strategických iniciativ a také je údajně považován za jednoho z největších spojenců Trumpova zetě a poradce Jareda Kushnera.

Liddell by měl každopádně nyní ještě povýšit a stát se, jak informuje The New York Times, například jednou z hlavních spojek právě mezi Trumpem a důležitými osobnostmi z technologické scény, to když by se měl stát šéfem Národní ekonomické rady, která byla až doteď vedená bývalým prezidentem Goldman Sachs, Gary Cohnem. Cohn se totitž kvůli nesouhlasu s prezidentovým plánem na zavedení cla na dovoz oceli a hliníku do USA rozhodl rezignovat s tím, že na jeho místo by měl nastoupit právě zmíněný Chris Liddell.

macbookair

Přečtěte si takéApple má letos představit nový, levnější MacBook Air

To by mohlo znamenat poměrně velkou změnu v celkovém směřování Bílého domu. Zatímco finančník Cohn často otevíral v Bílém domě dveře zástupcům Wall Streetu, technologicky zaměřený Liddell, který by se zásadním způsobem podílel například i daňových reformách, by podobným stylem mohl Bílý dům zpřístupnit velkým technologickým společnostem a jejich zástupcům.

chris1

Chris Liddell

Foto: gageskidmore/Flickr

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.