Čechoameričan John Vanhara po Shipitu prodává svoji firmu na zakládání společností v USA

Zakladatel Shipito John Vanhara

Jsou to necelé dva roky od doby, kdy Čech žijící v USA, John Vanhara, prodal společnosti Tritium Partners po 7 letech fungování svoji firmu Shipito na přeposílání balíků. Po prodeji mu tak mimo několika skladů a dalších nemovitostí zbyla jediná dlouhodobě fungující firma, IncParadise, spadající pod nevadskou Eastbiz.com, Inc., soustředící se na zakládání společností v USA.

V té se během několika posledních dní udály zásadní změny – 100% podíl jde do rukou hongkongské firmy Startupr Hong Kong Limited, provozující mimo jiné i projekt na zakládání společností v USA a Hong Kongu, Startupr. Souběžně s tím tak vznikl nový subjekt IncParadise Inc., který se mimo převzetí kompletního byznysu soustředí na vývoj nového compliance softwaru pro USA, jenž by se měl připojit k nabízeným službám IncParadise a do kterého Startupr potencionálně hledá další investory.

brandembassy

Přečtěte si takéNová posila českého startupu Brand Embassy má za úkol zvýšit roční obrat na 100 milionů dolarů

Mimo vývoje softwaru a několika dalších změn se chystá nové vedení rozšířit pobočky z nevadského Las Vegas do dvou dalších lokalit, konkrétně do Kalifornie a Wyomingu. V celé skupině Startupr Hong Kong Limited včetně nově založeného IncParadise pak podle našich informací pracuje na 30 lidí.

incparadise

Transakce se pohybovala v řádu několikanásobku ebitda, což by podle našeho odhadu mělo znamenat nižší jednotky milionů dolarů – finální výši ovšem ani jedna ze stran nepotvrdila. Vanhara si tak po mnoha letech kompletně uvolnil ruce k budování nového projektu, kterým je rozvoj vlastního pizza rozvozu s napojením na nové technologie v kalifornském Palos Verdes, jedné z částí Los Angeles.

Foto: JIC