CEO Uberu: Čína v inovacích brzy předežene Silicon Valley

Michal PtáčekMichal Ptáček

sf-3
0Zobrazit komentáře

Zdá se, že éra, kdy Čínané byli ve světě byznysu považováni vesměs za kopírovače, se pomalu, ale jistě blíží ke konci. V poslední době v této zemi vzniká kvůli obrovské populaci a dostatku kapitálu doslova kvantum revolučních startupů a technologických vychytávek, což je názor, kteří stále častěji sdílejí i zástupci nejvýznamnějších amerických technologických firem, tak jako například zakladatel a CEO miliardové taxi platformy Uber, Travis Kalanick.

Ten je, jak informuje Bloomberg dokonce přesvědčen o tom, že čínské projekty z pohledu inovací brzy předeženou Silicon Valley, které je stále považováno za Mekku technologií a inovativních startupů.

ehang6

Přečtěte si takéEhang 184: autonomní dron, který vás přepraví do libovolné destinaceEhang 184: autonomní dron, který vás přepraví do libovolné destinace

„V příštích pěti letech budeme v Číně a obzvlášť v Pekingu svědky více inovací, vynalézavosti a podnikatelství, než v celém Silicon Valley“, řekl Kalanick na konferenci Geekpark v čínském Pekingu.

V důsledku toho se podle něj také čínské společnosti více otevřou a začnou působit v globálním měřítku.

Ačkoliv jeho slova mohou znít v tuto chvíli poměrně dost přehnaně, dalo by se říct, že Kalanick z určitého úhlu pohledu ví, o čem mluví. Hodnota Uberu v Číně totiž neustále roste a aktuálně se pohybuje okolo velmi příznivých 8 miliard dolarů (hodnota celé společnosti je aktuálně astronomických 62,5 miliard dolarů). Navíc, přibližně 30 procent z celkových jízd, které Uber uskuteční, proběhne právě na čínském trhu.

travis

foto: TC/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym