CEO Yahoo Marissa Mayer rezignuje na svůj post a zbytek firmy mění název na Altaba

Jiří SvobodaJiří Svoboda

yahoo

Foto: Fortune/Flickr

Bývalá šéfka Yahoo Marissa Mayerová

0Zobrazit komentáře

Yahoo, jedna z nejikoničtejších internetových značek, prodělává momentálně zcela zásadní změny, které byly nevyhnutelným důsledkem událostí několika posledních let. Bídná ekonomická situace, klesající vliv i neúspěšné pokusy o postavení se znovu na nohy vyústily v odkup firmy americkým operátorem Verizon, rezignaci generální ředitelky Marissy Mayer a přejmenování zbytku Yahoo na „Altaba“.

Verizon nyní oficiálně potvrdil, že odkupuje Yahoo za astronomických 4,83 miliard dolarů, přičemž o tomto obchodu se mluvilo už loni v létě. Nynější informace však prozrazují, že, byť by se tak mohlo zdát, Verizon neodkupuje Yahoo jako celek. Firma se totiž v podstatě rozdělí na dva segmenty, z nichž ten, který obsahuje všechny důležité služby, weby či email od Yahoo případne Verizonu.

dorsey

Přečtěte si takéPersonální rozpad Twitteru: patnáct leaderů mu za poslední rok dalo sbohemPersonální rozpad Twitteru: patnáct leaderů mu za poslední rok dalo sbohem

Zbytek, co Verizon neodkoupí, se změní na holding se jménem Altaba. Pod něj reálně nebudou spadat žádné služby či produkty (alespoň zatím), jedná se totiž o mrtvé jádro původního Yahoo, kde se nachází patenty, akcie, ale i divize Yahoo Japan a podíl v čínském koncernu Alibaba. Výsledkem tedy nejspíš bude, že stále bude existovat Yahoo jako ho známe, jen pod jiným poskytovatelem.

mayer

Za těchto okolností se změny nemohly vyhnout ani personálnímu sektoru. Jak už bylo řečeno, na svůj post rezignovala Marissa Mayer, která byla v Yahoo od roku 2012 a díky svým předchozím zkušenostem v Googlu do ní byly vkládány naděje na oživení společnosti. Marissa bohužel nezmohla mnoho a tak se nad jejím odchodem spekulovalo už nějaký čas. Není však zcela jisté, jestli se úplně odklidí z pole, ve hře je totiž i varianta s přesnunem na nové místo do Verizonu.

Ještě není hotovo

Není však jediná, kdo se rozhodl odejít. Společně s ní podali výpověď i čtyři další ředitelé, včetně jednoho ze zakladatelů Yahoo, Davida Filo. Na pozici generálního ředitele Yahoo se pro tuto chvíli posouvá Eric Brandt, který byl doposud členem užšího vedení a dříve stál na pozici CFO v Broadcom Corporation. Je však třeba říci, že obchod jako takový ještě není zcela hotov a hrozí i vycouvání Verizonu v důsledku dvou nedávných úniků dat, ve kterých bylo postiženo celkem půl miliardy účtů Yahoo.

Foto: Fortune Global Forum / Flickr, Neon Tommy / Flickr