České herní studio Trickster Arts představilo unikátní „Diablovku“ pro mobilní telefony

Michal PtáčekMichal Ptáček

monolisk-4
0Zobrazit komentáře

Tuzemští vývojáři počítačových a mobilních her mají ve světě dlouhodobě velmi dobré jméno. Ostatně hry jako Mafia, ArmA, Operace Flashpoint nebo z těch novějších například Samorost, Space Engineers, Kingdoms Come: Deliverance či VR hit BeatSaber se ve světě mezi hráči těší velké oblibě.

Nově o sobě chce dát více vědět i české nezávislé herní studio Trickster Arts, které před necelými třemi lety zabodovalo u hráčů se svým mobilním titulem Hackers ze světa počítačů a hackingu. Ten si do dnešního dne stáhlo přes 8 milionů uživatelů z celého světa a objevil se v předních sekcích obchodů App Store a Google Play.

Akční RPG s vlastním level editorem

Právě proto dvoučlenný tým z Prahy nyní představil nový, ambicioznější titul, který tentokrát bude cílit na fanoušky her na hrdiny. Novinka s názvem MONOLISK je fantasy akční RPG, ve kterém je cílem hráčů procházet jednotlivými dungeony, takzvané Shardy, a sbírat karty s novým vybavením, příšerami nebo prostředím. Ty lze následně použít pro vylepšení jedné z 5 postav nebo na stavbu nových dungeonů pro ostatní hráče, kteří se nově vytvořené úrovně mohou snažit pokořit.

monolisk-2

„MONOLISK je svět roztrhaný na kusy a hráči mají příležitost jej znovu vystavět a naplnit vlastními příběhy,“ říká designér hry Matouš Ježek. Podstatou nového titulu by však dle tvůrců neměla být snaha vytvořit co nejsložitější herní úroveň, nýbrž místo, ve kterém se sejdou přátelé a společně se budou u svých výtvorů bavit.

playdate-handheld

Přečtěte si takéZnámé vývojářské studio představilo unikátní herní konzoli. Má analogovou kliku a vejde se do kapsyZnámé vývojářské studio představilo unikátní herní konzoli. Má analogovou kliku a vejde se do kapsy

Ostatně i proto tuzemské studio prezentuje MONOLISK spíše jako sociální platformu, ve které mohou hráči kolaborativní formou komentovat a překonávat výtvory svých přátel. K tomu aby se tento plán uskutečnil, má české studio Trickster Arts prozatím nakročeno slušně. V současnosti mají totiž hráči k dispozici zhruba 300 variabilních herních karet a jejich počet se neustále rozrůstá.

Hra je navíc v základní verzi zdarma a vydělává až na možnosti dokoupit dodatečné herní karty. Tvůrci však dodávají, že na rozdíl od spousty jiných mikrotransakčních her je možné kartičky získat i standardním hraním. MONOLISK momentálně prochází otevřenou beta verzí a k dispozici je pro platformy iOS a Android. Plná verze by měla být k dispozici na podzim tohoto roku.

monolisk-1
monolisk-3
monolisk-4

Diskuze (0)

Novinka

Anonym