České IncParadise na zakládání společností v USA hlásí přes 11 tisíc firem a otevírá další pobočku

incparadise
0Zobrazit komentáře

Zhruba před třemi měsíci jsme informovali o tom, že John Vanhara, známý český podnikatel žijící v USA po 16 letech provozování prodává svoji společnost IncParadise, která v USA pomáhá zakládat další firmy a s tím nabízí i navazující služby. Odhadovaná cena transakce byla v nižších jednotkách milionů dolarů.

Ta teď nově spadá pod obdobnou českou firmu na čínském trhu, Startupr, která se s IncParadise spojila a chystá hned několik novinek. V rámci společnosti se momentálně vyvíjí vlastní compliance software, který firmám pomáhá udržovat přehled o všech dokumentech, poště a poplatcích na jednom místě tak, aby s tím měli minimální práci.

rence

Přečtěte si takéČeský startup Response:now, který vytvořil platformu pro automatizování průzkumů, získal 13 milionů a míří do USAČeský startup Response:now, který vytvořil platformu pro automatizování průzkumů, získal 13 milionů a míří do USA

Mezi další novinky se řadí otevření nové pobočky v americkém Wyomingu, na jehož trh chce IncParadise v tomto roce naplno proniknout a získat tam alespoň 1000 platících klientů. Wyoming se tak připojí ke stávající pobočce v Nevadě, která především spolu s Delaware a ostatními státy spravuje již více než 11 800 společností a na 1500 účtů pro přeposílání pošty.

incparadisewy

Důvodem pro rozšíření do Wyomingu jsou podle IncParadise poplatky spojené se založením firmy v Nevadě, které se nedávno navýšily – Wyoming je navíc jeden z dalších států, ve kterém lze mít firmu bez státní daně z příjmu. Kromě compliance jako takového se v rámci IncParadise daří tzv. mail forwardingu, tedy založení vlastní schránky na fyzické adrese pro přeposílání nebo skenování pošty. To se hodí především pro ty, co zakládají firmu mimo USA a nechtějí si nechat dokumenty posílat do zahraničí.