České startupy v číslech, příběh barevných dortů z Ostravy a ajťák, který pomáhá v romských osadách
Další týden se loučí, a tak nabízíme souhrn toho nejzajímavějšího, co přinesl. Poradíme, jak na sobě zapracovat i proč pečovat o vztahy.
Cukrárny Ollies dnes najdete v několika českých městech a obrat firmy, jejíž cukrářský byznys se kdysi zrodil v kuchyni ostravského paneláku, se blíží stu milionům korun. Kdyby si ale sourozenci Gondkovi, kteří v jeho čele stojí, včas neuvědomili, že musí něco udělat se svých špatným vztahem, možná by to dnes bylo úplně jinak. Nejen tento příběh pro vás máme v dnešním vydání našeho newsletteru Weekly.
Startupy jsou zdrojem inovací, nápadů a technologií, které bez nadsázky mění životy lidí. Staly se nepřehlédnutelnou silou české ekonomiky a dokážou ukázat zdejší talenty ve světě. Nejpodrobněji na českém trhu je mapuje CzechCrunch, a tak jsme loňská data, která jsme o českých mladých firmách získali, dali dohromady a připravili speciál o startupovém Česku. I ten si budete moci za chvíli prohlédnout.
Ale máme toho pro vás mnohem víc, třeba článek o brněnském ajťákovi, který se přesunul do slovenských romských osad a začal pomáhat tamním lidem, přidáme hodnocení seberozvojové knihy Arnolda Schwarzeneggera i přehled nejzajímavějších událostí posledních dní.
Nejzásadnější či nejčtenější články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách dozvíte ve vizuální formě.
Co byste měli po tomto týdnu vědět
- Bronzová senzace. Čeští junioři dali čtyři góly v předposlední minutě a otočili drama proti Finům
- Nejvíce se na pražské burze loni propadly akcie Pilulky. Její byznys klesl, bez franšíz utržila 2,1 miliardy
- Obří turecké internetové tržiště zamířilo do Česka. Většinu v něm má čínská Alibaba
- Mickey Mouse je už volně k použití. Okamžitě vyšel trailer hororu, kde slavný myšák vraždí
- Třináctiletý student jako úplně první na světě po 34 letech pokořil Tetris. Tím, že ho rozbil
Podcast
Patří k nejúspěšnějším českým startupistům a v poslední době se z něj stal i vyhledávaný investor. Jaroslav Beck prorazil v USA a za oceán se nyní i vrátil. A jedním z důvodů, které ho k tomu přiměly, jsou právě zkušenosti s investováním v Česku. Zdejší legislativa je strnulá a byrokratická, prohlásil 35letý podnikatel v novém dílu podcastu Crunch.
V něm se rozhovořil nejen o herním studiu Beat Games, ale také o specifikách práce pro Marka Zuckerberga nebo o tom, do jakého Česka se chce ze zámoří vracet. Pusťte si celý rozhovor a přihlaste se k odběru Crunche, ať vám neuteče ani jeden díl.
Všechny díly podcastu Crunch najdete na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.
Nejčtenější články týdne
Větší chudobu než ve slovenských osadách jsem nikdy neviděl. Ajťák se tam přestěhoval z Brna a učí děti
–
S dorty začali rodiče v paneláku. Ollies jich dnes vyrobí 5 tisíc měsíčně a míří k obratu 100 milionů
–
Gebrian k návrhu na nový hlavák: Je dělaný pro lidi, kteří ho umí používat. My to ale nejsme
Doporučujeme
Speciál CC25: Startupové Česko
-
Startupy jsou zdrojem inovací, nápadů a technologií, které bez nadsázky mění životy lidí. Podívejte se na nejnovější data o těch českých v přehledných grafech. Ponořte se do čísel.
Nová hra je jako cesta na Měsíc
-
Čeští Warhorse Studios sice mají na kontě jediný titul, přesto jsou jednou z vlajkových lodí domácí herní scény. Jak o hrách smýšlí jejich ředitel Martin Frývaldský? Vydejte se do neznáma.
Buďte jako Arnold
- Kniha Be Useful Arnodla Schwarzeneggera má čtenáře motivovat, aby se v životě víc snažili. Je sice plná banalit, ale pár užitečných poučení nabízí. Zapracujte na sobě.