Český investiční fond Enern investuje desítky milionů korun do fintech startupu Finiata

finiatatop
0Zobrazit komentáře

O nových přírustcích do portfolia českého investičního fondu Enern, v jehož čele stojí Petr Šmída, Radovan Nesrsta, Pavel Mucha a Tomáš Čupr, nebylo již dlouho slyšet. Naposledy jsme psali o loňské investici 150 milionů korun do platformy Docplanner, provozující v Česku server ZnamyLekar.cz a několika milionů korun do brněnského startupu Flatio na zprostředkování střednědobých pronájmů.

Nyní, jak potvrdil i Tomáš Čupr na svém Twitteru, Enern vstoupil do původem německého fintech startupu Finiata, který nabízí startupům i větším společnostem tzv. faktoring faktur, tedy krátkodobé půjčky na základě vystavených faktur k pokrytí cashflow. Do Finiaty investoval Enern desítky milionů korun a připojil se tak k celkem 10 milionové investici v eurech společně s Point Nine, Fly Ventures či DN Capital.

btc

Přečtěte si takéCelková tržní kapitalizace všech kryptoměn přesáhla poprvé hranici 500 miliard dolarůCelková tržní kapitalizace všech kryptoměn přesáhla poprvé hranici 500 miliard dolarů

Finiata si zakládá na tom, že dokáže díky zcela novému přístupu k vyhodnocení rizika poskytnout faktoring většímu počtu firem, než běžné bankovní instituce, které pracují se zastaralými formulemi. Služby Finiaty jsou pak nyní dostupné v Německu a Polsku s tím, že by startup chtěl i za pomocí nové investice expandovat na další evropské trhy, kdy jedním z nich by mohlo být také Česko.

finiata

Mimo 10 milionů eur získaných prostřednictvím nové investice získal startup i další kapitál 8 milionů eur ve formě půjčky. Celkem tak již na externím financování nabral 27 milionů eur, tedy více než 694 milionů korun. Aktuálně má pak Finiata na 5000 aktivních zákazníků a přes 50 zaměstnanců.

Foto: Finiata

Diskuze (0)

Novinka

Anonym