Český startup GAMEE pořádá druhý ročník herní konference GameeCon

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Pod hlavičkou Google Developers Group, respektive komunitní organizace GUG.cz, a českého startupu GAMEE, který tvoří stejnojmennou herní sociální platformu, bude v Praze poslední červnová sobota patřit konferenci GameeCon. Ta v rámci svého druhého ročníku sezve dohromady komunitu herních vývojářů i nadšenců do mobilních a počítačových her, letos se však zaměří především na vývoj v HTML5 a JavaScript.

Hlavním bodem programu bude podle organizátorů přednáška britského youtubera Marka Browna, jehož populární kanál Game Maker’s Toolkit, se zaměřuje na analýzu herního designu a kritiku her. Sám je totiž herním novinářem na volné noze a přispívá do publikací jako Wired, Edge nebo Eurogamer. Ještě před ním se návštěvníci se mohou těšit na keynote CEO GAMEE Boženy Řežábové.

Processed with VSCO with hb1 preset

Přečtěte si takéJan Částek z GAMEE: Potřebujeme zvětšit naši komunitu hráčů, ovlivnit jich můžeme až miliarduJan Částek z GAMEE: Potřebujeme zvětšit naši komunitu hráčů, ovlivnit jich můžeme až miliardu

I další řečníky je však nemožno pominout. Za Google Developer Experty přijde s diváky pohovořit Jana Moudrá, exkurzi do světa VR/AR zprostředkuje Josef Večerník a se svou dávkou zkušeností vystoupí i vývojář Ján Ilavský, který má na svědomí mimo jiné i Applem oceněnou hru Chameleon Run. V rámci doprovodného programu nebude chybět ani možnost zahrát si nejslavnější arkádové tituly minulého století, live battle v rámci GAMEE, či vývojářská soutěž, jehož výherce se bude moci těšit na výlet s elektromobilem Tesla.

gamee2

Foto: Gamee

Platforma Gamee

GameeCon odstartuje v sobotu 24. 6. v 10:30 v prostorách MSD IT Global Innovation Center (Na Valentince 5, Praha 5), jehož nové prostory v budově 5 se při této příležitosti také poprvé otevřou veřejnosti. Vstup je zdarma, nutná je však registrace předem. Organizátoři očekávají účast přibližně dvou stovek lidí, i CzechCrunch se řadí mezi partnery akce.

gameecon

Foto: GAMEE