Český Y Soft koupil dánskou firmu, která převádí tisk do cloudu. Přebírá její klienty ve 120 zemích

Dánská společnost EveryonePrint má přes 60 zaměstnanců a její produkt je instalovaný na více než 45 tisících zařízeních po světě.

Iva BrejlováIva Brejlová

vaclav-muchna-y-soft

Foto: Y Soft

Václav Muchna, spoluzakladatel a CEO společnosti Y Soft

0Zobrazit komentáře

Aby tiskl každý – ostatně dánská společnost má takové motto už v názvu. EveryonePrint vznikl – jako mnoho jiných mladých firem – u piva, když spolu dva kamarádi diskutovali, proč se svět IT přesunuje do cloudu, ale u kanceláří za zavřenými dveřmi stále zůstávají objemné a nákladné servery, které zajišťují tisk. Od toho rozhovoru nebylo daleko k rozjetí projektu, který umožnil tisknout přímo z cloudu, tedy z virtuálního zásobníku dat. Technologii, pracovníky i klienty teď přebírá brněnský Y Soft.

Nejde o žádný malý startup – EveryonePrint má přes 60 zaměstnanců, centrálu v dánské Kodani a globální působnost. Její produkty jde najít ve více než 120 zemích, kde jsou instalované na více než 45 tisících zařízeních. Kolik za firmu nicméně Y Soft zaplatil, ani jedna ze stran nezveřejnila. Akvizice má být hotová v červenci, protože ji ještě musejí schválit regulační orgány.

V průběhu následujících měsíců pak Y Soft plánuje začlenit EveryonePrint do vlastní organizace. „Akvizice opět potvrzuje stabilní vizi Y Softu a jeho sílu v inovacích a dodávkách,“ věří Václav Muchna, šéf a spoluzakladatel brněnské společnosti. Říká, že firma bude dál globálně podporovat produkty kodaňské firmy. Y Soft má navíc pro cloud celou produktovou rodinu a hodlá ji s EveryonePrintem propojit.

Projekt, ve kterém se EveryonePrint pohybuje, se označuje jako „hybridní cloudová platforma“. Funguje jako alternativa ke stávajícím tiskovým infrastrukturám. Klienti si za přístup do cloudu platí předplatné a mohou pak tisknout dokumenty z něj z libovolného zařízení, například z telefonu. Zároveň získávají data o využití tiskáren a mohou jim na dálku upravovat nastavení.

V této oblasti Y Soft nabízí produkty Y Soft Cloud Series a teď zmiňuje, že akvizice potvrzuje strategii firmy stát se lídrem v oblasti cloudového tisku. „Globální dosah Y Softu pomůže skvěle naplnit misi EveryonePrintu transformovat svět tisku prostřednictvím cloudu,“ dodává Tavs Dalaa, šéf a technické ředitel EveryonePrintu. Teď v Y Softu přebírá právě pozici technického ředitele (CTO) pro oblast Imaging.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym